Melisa Uzunarslan’dan İstiklal Caddesi’ne Aşk Mektubu

Kemancılığı, söz yazarlığı, besteciliği, multi-enstrumantalist kimliği ile üretimlerine son sürat devam eden Melisa Uzunarslan bu kez çok sevdiği İstikal Caddesi’ni selamlıyor.

Söz ve müziğin Uzunarslan’a ait olduğu parçanın düzenlemesi Nurkan Renda ortaklığında hazırlandı.

Uzunarslan İstiklal Caddesi’ne ait hislerini şu sözlerle anlatıyor; “Eski İstiklal Caddesi’ne kavuşabileceğimizi ve gençlerin de bizim yaşadıklarımızı korkusuzca, güvenle yaşayabilmesi dileğiyle bu şarkıyı yazdım. İstiklal sen hep bizim kalacaksın.”

Keman sanatçılığı ile Türkiye’nin önde gelen isimleriyle sahnelerde görmeye alıştığımız Melisa Uzunarlsan, hayatımıza girdiği günden beri sık ve nitelikli üretimleri ile gönüllerimizde kurduğu tahttan inmeye niyetli değil.

İstiklal Caddesi, 7 Haziran Cuma gününden itibaren tüm dijital platformlarda yayında…

Sanatçının İstiklal Caddesi’ne dair hislerini anlattığı tam metin ise şu şekilde;

“2013’te yazdım bu şarkıyı. Çocukluğum, gençliğim tüm sosyal hayatım Beyoğlu’nda geçti. Çocukluk arkadaşlarımla 90’ların sonu 2000’lerin başında kültür sanatla, gece hayatıyla, tarihi dokuların arasında sahaflarla, Yeşilçam Sokak’ta, Balo Sokak’ta, sanatçıların, üniversitelilerin, entelektüel sohbetlerine misafir oldum pasajlarda… Bizden büyük nesillerin yanında çok şey öğrendim, geliştim, büyülendim, kendimi buldum. İlk elektro gitarımı 1999 yılında konser sonunda babam ve annemle Galatasaray’daki müzik mağazasından aldığımız ve yeni yıl ışıklarını ağaçlarda görüp, kulağımda Walkman’imde Bjork- Joga dinledim. Hatta kısa bir süre arkadaşlarımın evinde İstiklal Caddesi’nde yaşadım. AKM’de konserler, Taksim’de ıslak hamburgerler, Galatasaray’a kadar canlı müzikler, pasajlar, Tünel’e kadar kasetçiler, plakçılar, müzik dükkanları, Asmalımescit’te oturma hayalleri ve finalde Galata’nın altında çay içip jazz dinlemeye ara sokaklara sonra en başa dönüp hayallere daldım. Yeniden eski İstiklal Caddesi’ne kavuşabileceğimizi ve gençlerin de bizim yaşadıklarımızı korkusuzca, güvenle yaşayabilmesi dileğiyle bu sene yayınlamaya karar verdim. İstiklal sen hep bizim kalacaksın.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish