Melisa Karakurt’un Yeni Single’ı ‘Kalbine Nasıl Sığarım’ Yayında

Bu şehir bile dar bana, kalbine nasıl sığarım söyle

Türk soul müziğinin en iddialı seslerinden Melisa Karakurt, melankolik bir metropol şarkısı olan ‘Kalbine Nasıl Sığarım’ ile ‘Nefes’ isimli EP’sindeki müzikal dokuyu koruyarak kararlı bir ilerleyiş gösteriyor.

“Melankoli de insana dair, umut etmek de. Ben ikisini de seçiyorum.”

23 Şubat’ta dinleyiciyle buluşan ‘Kalbine Nasıl Sığarım’, Kamufle ve Melisa Karakurt’un ‘Kim Çaldı Söylesin’inden sonra ikinci ortak projeleri. Fakat Kamufle, bu kez prodüktör koltuğunda. İkilinin, düzenlemesini ortak bir şekilde tamamladıkları şarkının soundunu belirlerken Hip-Hop, Lo-Fi ve Neo-Soul kökenlerden beslendiklerini görüyoruz. Şarkının gitarları, geçtiğimiz yıl ‘Veda’ şarkısının müzik prodüktörlüğünü üstlenen Ozan Doğan Ariz tarafından çalındı ve mix & mastering İsmail Genç (Havantepe) imzası taşıyor.

Şarkının kapak fotoğrafı dahil tüm görseller Recep Çimen’e ait. Bu görsel dünyanın oluşmasında büyük rol oynayan styling kısmını ise Taha Cengiz üstleniyor.

Melisa Karakurt şöyle diyor, “Bazen yenilikleri ürkütücü, heyecanı kafa karıştırıcı, aşkı inanması güç; yani aslında yaşamın kendisini bir tuzak olarak atfediyoruz kendi zihnimizde. Evet, tüm bunlar var. Ama her ne kadar ‘tehlikeli’ gelse bile içimiz kıpır kıpır olarak yaşamak da olsun bu hayatta.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish