Melis Yelman’ın Gelecek Albümünden Üçüncü Teklisi “Ateş Çemberi” Yayında

Alternatif sahnenin yükselişte isimlerinden Melis Yelman, 2022 yılının ilk çeyreğinde tamamını paylaşmayı planladığı yeni albümününden Ateş Çemberi adlı üçüncü teklisini yayına aldı.

Yelman, ilk stüdyo albümünden paylaştığı “Ateş Çemberi” adlı yeni teklisi ile birbirinden vazgeçmeyen iki aşığın tutkulu hikayesini anlatıyor ve ekliyor: “Bazen bir sevgiliyi kaybetmemek için çok risk alırız ve kendimizi alevler ve kaos içinde buluruz. Kolay olmasa da gerçek aşkı kucaklayacak kadar cesur olduğumuzda bu bizi özgür kılar.”

2019 yılında “Acilen” teklisiyle giriş yaptığı müzik dünyasında Melis Yelman, 2020 yılında “Yerebatan” ve bu yıl içinde ise “Sanma” ve bir Sezen Aksu bestesi olan “Kibir” yorumunu tüm dijital platformlarda yayınladı. Sonrasında albüm hazırlıklarına başlayan Melis Yelman, “multi genre” modern pop örneklerinin bulunduğu albümünden, “Nergis” ve “Sessiz Disko” teklilerini paylaşan Yelman, geçtiğimiz günlerde ise Canozan ile birlikte yorumladıkları Barış Manço eseri “Alla Beni Pulla Beni” ile dikkatleri çekmişti.

Söz ve müzikleri Melis Yelman’a ait olan yeni parçanın prodüktörlüğünü Yaşar Görkem Aslan, mastering’inde ise Onur Tulum imzası bulunuyor. Melis Yelman’ın ilk albümünden paylaştığı “Ateş Çemberi” adlı üçüncü teklisi BBI Music Co. etiketi ile tüm dijital platformlarda yayında.

tr_TRTurkish