Megadeth’in Gelecek Albümünden İlk Single “We’ll Be Back” Huzurlarınızda

Megadeth nihayet uzun zamandır beklenen on altıncı stüdyo albümü “The Sick, The Dying… And The Dead”i duyurdu ve çıkış şarkısı “We’ll Be Back”i paylaştı.

2 Eylül 2022’de UMe etiketiyle dinleyiciyle buluşacak ve on iki şarkının yer aldığı yeni Megadeth albümü, grubun vokalist Dave Mustaine’in gırtlak kanserinden kurtulmasından bu yana yayınladığı ilk albüm olma özelliğini taşıyor.

Mustaine’in “Uzun zamandan beri ilk kez, bu albümde ihtiyacımız olan her şey yerli yerinde” ifadesini kullandığı albüm duyurusu, acımasız ilk single ‘We’ll Be Back’in yanı sıra Megadeth’in maskotu Vic Rattlehead’in kökenini anlatan üç kısa filmin ilki ile birlikte servis edildi.

Dave Mustaine’in yapımcılığını üstlendiği “We Will Be Back: Chapter I” bir askerin cesaret, kişisel fedakârlık ve hayatta kalma hikayesi olarak karşımıza çıkıyor.

Dave Mustaine’i 2016 tarihli bir önceki albüm “Dystopia”nın da ortak yapımcı olan, Danzig ve Parkway Drive iş birlikleriyle de tanınan Chris Rakestraw ile yeniden bir araya getiren albüm, Mustaine’in Nashville, Tennessee’deki ev stüdyosunda gitarist Kiko Loureiro ve davulcu Dirk Verbeuren ile kaydedildi. Efsanevi bas gitarist Steve DiGiorgio geçici olarak albümü kaydetmek için devreye girdi. Grubun son turnesinin başlamasıyla da daha önce de kadroda yer alan James LoMenzo kalıcı basçı olarak yeniden ekibe katıldı.

Yeni Megadeth şarkısı “We’ll Be Back”, albüm şarkı listesi ve kapak görseli hemen burada.

Megadeth “The Sick, The Dying… And The Dead” şarkı listesi:

01. “The Sick, The Dying… And The Dead”

02. “Life In Hell”

03. “Night Stalker” (feat. Ice T)

04. “Dogs Of Chernobyl”

05. “Sacrifice”

06. “Junkie”

07. “Psychopathy”

08. “Killing Time”

09. “Soldier On!”

10. “Celebutante”

11. “Mission To Mars”

12. “We’ll Be Back”

tr_TRTurkish