Medeniyetlerin İzinde: Haliç ve Semtleri

Fotoğraf Sanatçısı Timurtaş Onan’ın düzenlediği fotoğraf atölyesi Haliç ve Semtleri Projesi, 2. dönem katılımcılarının fotoğraflarından oluşan sergi İstanbul Fotoğraf Galerisi’nde!

Timurtaş Onan Atölyesi 2’nci dönem proje grubunun sergi açılışı kokteyli 24 Mayıs’ta İstanbul Fotoğraf Galerisi’nde gerçekleşecek. Yaklaşık bir yıllık süreçte iki grup çalıştığı siyah beyaz haliç serisi oluşturulan sergide her fotoğrafçıdan Fine Art Koleksiyon kağıdına basılmış 4 er fotoğraf yer alıyor. 72 sayfalık kataloga ise 5 er fotoğraf basıldı.

Haliç ve Semtleri ikinci dönem projesi, Avrupa yakasını birbirinden ayıran Haliç ve çevresi, tarihi, kültürel ve fiziki yapısıyla İstanbul’un önemli bir parçasını fotoğraf sergisine taşınıyor. Bu bölgede Bizans ve Osmanlı başta olmak üzere birçok medeniyetin, farklı kültürlerin ve inançların izlerini görmek mümkün.

HaliçveSemtleri2

Beyoğlu’dan günlük yaşam enstantenelerini, mimari detayları ve portreleri fotoğraflar eşliğinde göz önüne seriyor. Sayısız mitolojik efsaneye konu olmuş Haliç’in kentsel dönüşüm öncesinde fotoğraflanmasını amaçlayan proje, fotoğraf tutkunlarıyla buluşacak.

Eyüp, Balat, Fener gibi Haliç semtlerine ışık tutan sergide yer alan fotoğrafçılar: Emel Arısan Yöney, Bige Baykoca Süslü, Nurhayat Baysal, Oğuz Büktel, Didem Bute Bahçecik, Ümit Gültekin, Meltem İnanç, Deniz Kaplan, Niso Maçoro, Ertuğrul İsmet Örs, Halil Özkan, Tania Sisa ve Seda Welsh.

24 Mayıs 2016 salı günü 19:00’da İstanbul Fotoğraf Galeri’sinde açılacak sergi 18 Haziran tarihine kadar görülebilir.

Haliç Mercek Altında

Haliç Mercek Altında

Haliç Mercek Altında

Haliç Mercek Altında

tr_TRTurkish