MC5’ın 50 Yılı Aşkın Süre Sonra Gelecek İlk Albümüne Hazır Olun

MC5, 50 yılı aşkın süre sonra gelecek ilk albümlerini ve bir dizi ABD tur tarihini duyurdu.

Grup, bugün erken saatlerde (9 Mart) Instagram hesabından, ekibin kadrosunu gördüğümüz ve albümün başlık parçası ‘Heavy Lifting’den bir bölüm içeren tanıtım klibi yayınladı. Şarkıda Rage Against The Machine gitaristi Tom Morello da yer alıyor.

Grup kadrosunda kurucu üye gitarist Wayne Kramer’a, Pollo Elastica’dan şarkıcı Brad Brooks, davulcu Stephen Perkins (Jane’s Addiction), bas gitarist Vicki Randle (Mavis Staples) ve gitarist Stevie Salas (David Bowie) eşlik ediyor.

Rock sahnesinin kıdemli yapımcılarından Bob Ezrin ile iş birliği yapan öncü gitarist Kramer, “Yeni bir MC5 müziği çıkmayalı uzun zaman olduğunu düşünüyordum” diyor ve ekliyor: “Büyük Bob Ezrin tarafından üretilen yeni bir albüm yazmak ve kaydetmekle meşguldüm. Ve onu sokaklara çıkaracağız çünkü hepimiz MC5’mişiz gibi hissediyorum.”

Bu yıl içinde dinleyiciyle buluşacak albüm, grubun 1971’deki ‘High Time’dan bu yana ilk stüdyo çalışması olacak ve Kramer’in Tom Morello, Kesha, Jill Sobule, Tim McIlrath ve Alejandro Escovedo ile iş birliği yaptığı özel kayıtlara ev sahipliği yapacak. Ayrıca grup turne öncesinde iki single yayınlayacak

Kramer konuyu şu sözlerle özetliyor: “Özellikle son on yılda aralıksız turlar yaparak, MC5’in müziğinin her zamanki gibi gerekli olduğunu anladım. Yeni şarkılar yazıp kaydetmenin ve dünya çapındaki hayranlara tavizsiz bir hard rock mesajı taşımanın kesinlikle tam zamanı.”

Grup, Mayıs ayında Detroit’te başlayıp San Diego’da sona erecek sekiz ayaklı bir ABD turnesi için yola çıkacak.

tr_TRTurkish