Max ve Igor Cavalera Sepultura’nın Schizophrenia Albümünün Yeniden Kaydedildiğini Duyurdu ve “Escape to the Void”u Paylaştı

Orijinal Sepultura üyeleri Max ve Igor Cavalera, efsanevi thrash grubunun Schizophrenia albümünün yeniden kaydedildiğini ve 21 Haziran’da Nuclear Blast Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacağını duyurdu.

Bu, Cavalera kardeşlerin ilk Sepultura albümleri Morbid Visions ve Bestial Devastation’ın yeni versiyonlarının ardından yeniden kaydettiği üçüncü Sepultura albümü oluyor.

“Escape to the Void” şarkısının yeniden kaydedilmiş versiyonunu albümün ilk single’ı olarak paylaştı.

Max bir basın açıklamasında “Üçüncü Dünya Üçlemesi, üçü de Brezilya yeraltı cevheri olan Schizophrenia, Bestial Devastation ve Morbid Visions ile nihayet tamamlandı!” diyor. “Bana göre Schizophrenia nihai death/thrash deneyidir! Dünyayı ele geçirmek için ilham aldım ve bu kayıt kararlılığımın durmak bilmediğini gösteriyor! Bu albüm tüm nesiller için! Maksimum ses seviyesinde çalın!”

Igor şöyle ekliyor: “1987 yılı Celtic Frost’un Into The Pandemonium, Voivod’un Killing Technology ve Bathory’nin Under the Sign of the Black Mark gibi albümleriyle metal için oldukça ilerici bir yıldı, dolayısıyla Schizophrenia’ya black/death metal sound’undan daha thrash metal estetiğine doğru sınırlarımızı zorlayarak yaklaşmamız sürpriz olmadı. Morbid Visions’tan bazı fikirlerimiz ve bazı yeni şarkılarımız vardı. Şarkı yazımıyla çok gurur duyuyorum ve yeniden kayıtlarımızla daha da gurur duyuyorum.”

Yeniden kaydedilen albüm Mesa, Arizona’daki Focusrite Room’da kaydedilirken, miks ve mastering işlemleri Arthur Rizk tarafından yapıldı. Max ve Igor’un yanı sıra yeni kayıtta grup kadrosunda lead gitarda Travis Stone (Pig Destroyer) ve basta Max’in oğlu Igor Amadeus Cavalera yer alıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish