Massive Attack’tan Dikkat Çekici ve Çarpıcı Yeni EP “Eutopia”

Massive Attack, Young Fathers, Saul Williams ve ABD’li grup Algiers ile iş birliği yaptıkları yeni bir görsel-işitsel EP olan “Eutopia”yı yayımladı.

Karantina sırasında üç farklı şehirde kaydedilen proje, trip-hop öncü ikilisine özgü etkileyici görseller eşliğinde üç şarkı içeriyor.

3D ve Mark Donne tarafından ortak olarak yazılan ve üretilen proje, BM Paris İklim Anlaşması yazarı Christiana Figueres’in küresel sistem değişikliği, Evrensel Temel Gelir Prensibi kurucusu Profesör Guy Standing ve ABD “Servet Vergisi” politikasının mucidi Profesörü Gabriel Zucman’ın argümanlarına dikkat çekiyor.

Proje hakkında yorum yapan ekip şu ifadelere yer veriyor “Karantina insanlığın en iyi yönlerini ve en kötü kusurlarını ortaya çıkardı. Bu belirsizlik ve kaygı dönemi, yaşadığımız zarar verici sistemleri değiştirme konusundaki bariz ihtiyaç üzerine meditasyon yapmaya zorladı. Üç uzmanla çalışarak, bu küresel, yapısal konular etrafında sonik ve görsel bir diyalog oluşturduk; iklim acil durumu, vergi cenneti çıkarımı ve Evrensel Temel Gelir şeklinde.”

Bununla birlikte, “Bu EP’nin ruhu, unsurları ve fikirlerinin ideal, mükemmel bir dünyanın saf kavramları ve daha iyi bir şey inşa etmek için acil ve pratik ihtiyaç ile ilgisi yoktur. Bu anlamda Eutopia, yazım hatasının tersidir” şeklinde açıklamada bulunuyorlar.

Nme.com

tr_TRTurkish