Martin Scorsese’nin Yeni Dylan Belgeselinden Fragman Geldi

Sinemanın bol ödüllü istisnai yönetmenlerinden Martin Scorsese’nin “Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story” isimli yeni Dylan projesi ilk fragmanıyla huzurlarınızda.

Dylan’ın 1975 – 1976 tarihli, Joan Baez, T-Bone Burnett, Mick Ronson, Allen Ginsberg ve daha birçok mühim işbirlikçi ve müzisyen dostlarının katılımıyla öne çıkan Rolling Thunder Revue turnesinin izlerini süren belgeselin detayları geçtiğimiz Ocak ayında açıklanmaya başlamış ve hayli ilgi çekmişti.

Yarı belgesel yarı konser filmi olarak 12 Haziran’da Netflix tarafından izleyicinin beğenisine sunulacak yapımın tanıtımında Netflix’in “part documentary, part concert film, part fever dream” ifadeleri öne çıkarılmış ve daha önce gün ışığına çıkmamış görüntülerle birlikte Dylan ile yapılan röportajların da yer aldığı bilgisi verilmişti.

Ayrıca, belgeselde yer alan performanslar, yeni bir koleksiyon seti dahilinde, “Rolling Thunder Revue: 1975 Live Recordings” ismiyle derlenecek.

14xCD’den oluşacak koleksiyonda, profesyonel olarak kaydedilen beş Dylan setinden 148 parça yer alacak. Bu arşiv setinin de 7 Haziran’da filme eşlik eden bir diğer belge olarak piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Aşağıda, bu önemli yapımın fragmanına göz atabilirsiniz.

tr_TRTurkish