Martin Scorsese Julian Schnabel’in Yeni Filmi ‘In the Hand of Dante’de Dante Alighieri’nin Akıl Hocasını Canlandıracak

Salı gecesi Berlin Film Festivali’nin onursal Altın Ayı ödülüyle karşılanan usta yönetmen, Julian Schnabel’in yakında çıkacak polisiye gizemi “the Hand of Dante”de “İlahi Komedya”yı yazarken Dante Alighieri’yi etkileyen yaşlı bir bilgeyi canlandırarak. Scorsese küçük ama güçlü bir role sahip.

Her ne kadar Scorsese birçok filminde rol almış ve zaman zaman diğer yönetmenlerin filmlerinde de rol almış olsa da bu rol muhtemelen onun en önemli rollerinden biri olacak. Scorsese, Akira Kurosawa’nın 1990 yapımı “Dreams” filminin bir bölümünde Vincent van Gogh’u canlandırdı ve aynı zamanda “Shark Tale”de tefeci kirpi balığını seslendirme sanatçısı olarak seslendirdi.

Schnabel, Variety’ye şunları söyledi: “O filmde olağanüstü biri. Gözlerinizi ondan alamayacaksınız.”

Schnabel’in şu anda New York’ta kurgusunu yaptığı “In the Hand of Dante” görüntülerini izleyen diğer iki kişi de Scorsese’nin performansının yoğunluğundan etkilendi.

“Hand of Dante”nin Oscar Isaac, Gal Gadot, Jason Momoa, Gerard Butler ve Al Pacino’dan oluşan yıldızlarla dolu bir kadrosu var. Nick Tosches’in, Vatikan kütüphanesinde bulunan Dante Alighieri’nin “İlahi Komedya” şiirinin el yazısıyla yazılmış bir el yazması etrafında dönen, adını taşıyan kitabına dayanıyor. Şiir, New York City’de bir rahipten mafya babasına doğru yol alır ve burada orijinalliğini doğrulaması istendikten sonra Tosches tarafından alınır. Daha sonra Tosches de Dante gibi kendi yolculuğuna çıkar.

What's your reaction?

tr_TRTurkish