Manowar Gelecek EP’sinden “Immortal” Şarkısı İçin Şarkı Sözü Videosu Paylaştı

Manowar, yeni şarkısı “Immortal” için resmi şarkı sözü videosunu yayımladı.

Şarkı, grubun Magic Circle Entertainment aracılığıyla haziran ayında dinleyiciyle buluşacak yeni EP’si “The Revenge Of Odysseus (Highlights)”tan ulaşıyor kulaklarımıza.

Gelecek EP “The Revenge Of Odysseus”, Homeros’un büyük kahraman Odysseus’un karısına ve oğluna dönüp evini ve ailesini korumaya yönelik uzun ve tehlikeli macerasına dair klasik hikayesini ele alıyor.

Bu projenin en önemli parçalarından biri olan “Immortal”, “Odysseus’un Ogygia adasından kaçışından esinlenen güçlü bir orta tempolu ilahidir. Bununla birlikte hepimizin içindeki kahramana bir ilahidir. Zorluklar karşısında güçlü kalmanın bir hatırlatıcısı. Devam etmek için bir çağrı, hedefi görmek. Sebat edenlerin ödüllendirileceğinin bir vasiyeti.” İfadeleriyle tanımlanıyor.

Manowar’ın bu proje için büyük çaba sarf ettiği belirtilirken detaylara da değiniliyor.

Grubun kurucusu ve basçısı Joey DeMaio, Yunan Orson Welles dediği ve Yunanistan’da birçok filmde yer alan, başarılı bir tiyatro oyuncusu ve yazarı olarak tanınan Kostas Kazakov ve yetenekli bir oyuncu olan oğlu Kostantinos ile bir anlatım kaydetmek için Atina’ya gider. İkli DeMaio’ya, Odysseus ile oğlu Telemachus arasında geçen dokunaklı diyaloğu anlatır. Ve tarihi kaynak malzemeye saygı göstermek için de bunu Antik Yunanca yaparlar. Metin, Yunan metal grubu Rotting Christ’ten Sakis Tolis tarafından ise İngilizce’ye çevirilir.

Manowar “The Revenge Of Odysseus (Highlights)” şarkı listesi:

01. Athena’s Theme (00:57)

02. Telemachus – Part I (with Konstantinos Kazakos and Sakis Tolis) (Ancient Greek) (02:42)

03. Where Eagles Fly (with Chiara Tricarico) (03:27)

04. Odysseus and Calypso – The Island of Ogygia (with Kostas Kazakos) (Ancient Greek) (00:45)

05. Immortal

tr_TRTurkish