Manic Street Preachers’ın Yeni Albümü “The Ultra Vivid Lament” Yayında

Manic Street Preachers üç yıl aradan sonra gelen yeni albümü “The Ultra Vivid Lament” ile huzurlarınızda.

Galli grubun on dördüncü stüdyo albümü olan “The Ultra Vivid Lament” Columbia Records / Sony aracılığıyla dinleyiciyle buluşurken, 2018 tarihli “Resistance is Futile”nin ardından grubun ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

2020-2021 kışında Galler, Monmouth’daki Rockfield’da ve grubun Newport’taki Door to the River stüdyosunda uzun süredir birlikte çalıştıkları Dave Eringa ile kaydedilen albümün miks işlemlerinde Blossoms, Frank Ocean ve Arlo Parks ile çalışmalarıyla da bilinen David Wrench imzası var.

Grubun karakteristik sound özelliklerinin yanı sıra piyano eşliğinin belirgin şekilde kendini fark ettirdiği albümde ayrıca iki konuk vokal yer alıyor. Sunflower Bean’den Julia Cumming “The Secret He Had Missed”, Mark Lanegan ise “Blank Diary Entry” şarkılarında vokallere eşlik ediyor.

Yakın zamanda MOJO Magazine ile yaptığı bir röportajda bas gitarist ve söz yazarı Nicky Wire albümü “oldukça ince bir kayıt” olarak nitelendirirken, kulağa “The Clash Abba çalıyor” gibi geldiğini söylemişti. Wire, NME ile yaptığı röportajda da albümün, bir önceki Resistance Is Futile ile karşılaştırıldığında “ses açısından daha engin bir manzara” içeren “geniş bir kayıt” olduğunu belirtmişti.

tr_TRTurkish