Manic Street Preachers, “yeni ve kayıp kayıtlar” Çalma Listesini Paylaştı

Manic Street Preachers, kariyerleri boyunca kaydettikleri cover versiyonlarına odaklanan yeni bir çalma listesi paylaştı.

‘Sleep Next To Plastic’ başlıklı 37 şarkılık koleksiyon, kayıp kayıtlar, B-sides ve albüm parçalarından oluşuyor. Madonna’nın ‘Borderline’ yorumu da dahil olmak üzere kayıtlardan on beşi daha önce resmi yayın platformlarında mevcut değildi.

Galli grup Madonna’nın 1983 tarihli şarkısını ilk kez mart ayında BBC 6 Müzik Festivali’ndeki bir performans sırasında yayınladı. Solist James Dean Bradfield ve ekibi daha sonra, canlı çalmaktan çok keyif aldıkları için yorumu kaydettiklerini açıklamıştı.

‘Borderline’, grup tarafından Door To The River stüdyolarında özellikle yeni çalma listesi için kaydedildi. Ayrıca çalma listesi Rihanna’nın ‘Umbrella’, The Cure’un ‘In Between Days’ (Live at the BBC) ve Guns N’ Roses’ın “Sweet Child O’ Mine” (Live at Cardiff Castle) versiyonlarını da içeriyor.

Grup bu cover versiyonların her zaman takıntılı bir şekilde büyüdükleri kayıtlara doğrudan saygı gösterme şansı verdiğini söylerken, “Toplu olarak, bu cover’lar, biçimlendirici etkilerimize yürekten bir müzikal övgüdür” diyor.

Grup 2021’in Eylül ayında en son stüdyo albümleri ‘The Ultra Vivid Lament’i yayımlamış, Kasım ayında ise 1992 ile 2021 arasında kaydettikleri düetlerden oluşan bir çalma listesi paylaşmıştı.

Grup için şimdi sırada uzun süredir beklenen ve 20. yıl dönümü için hazırlanan, 2001 tarihli “Know Your Enemy” albümlerinin yeniden basımının yanı sıra basçı ve söz yazarı Nicky Wire’ın “jazz-meets-C86” ise solo albümünün duyuruları bekleniyor.

nme.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish