Lykke Li’nin Yeni Albümü “EYEYE” Yayında

Lykke Li yeni albümü “EYEYE”ı Türkiye’de GRGDN Müzik tarafından temsil edilen Play It Again Sam etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

İsveçli şarkıcının 2018 tarihşi albümü “so sad so sexy” sonrası, dört yıl içindeki ilk yeni şarkılarını içeren albüm öncesi paylaşılan single’lar “No Hotel” ve “Highway To Your Heart” ilgi çekmiş ve Li’nin albümde anlattığı hikâyeye eklenen yedi döngüsel görsel ile hayranlar için tam bir görsel-işitsel deneyim olacağı duyurulmuştu.

Theo Lindquist tarafından yönetilen ve görüntü yönetmeni Edu Grau tarafından 16 milimetrelik filme çekilen bir dakikalık klipler daha büyük bir hikâyenin parçaları olduğuna değiniliyor.

Sekiz şarkının yer aldığı albümün tamamı, Li’nin Los Angeles’taki yatak odasında, müzisyenle en son 2014’teki “I Never Learn”de çalışan ve sık sık iş birliği yaptıkları Björn Yttling tarafından kaydedildi. Vokaller, 70 dolarlık bir davul mikrofonuna kaydedildi ve albüm, Shawn Everett tarafından mikslendi.

EYEYE albümü 20 Mayıs’ta Play It Again Sam ve Crush Music etiketiyle dijital olarak yayınlanırken, albümün 17 Haziran’da CD ve LP formatında da basılmasının ardından Lykke Li, sonbahar aylarında Amerika ve Avrupa’daki bazı şehirleri ziyaret edeceği bir turneye çıkacak.

tr_TRTurkish