Lucinda Williams’tan Yeni Albüm Detayları ve Bruce Springsteen Eşlikli İlk Single “New York Comeback”

Lucinda Williams yeni albümünün detaylarını ve ilk single’ını paylaştı. Albümden kulaklarımıza ulaşan ilk kayıt bir Bruce Springsteen iş birliği “New York Comeback” oluyor.

Springsteen’in eşi Patti Scialfa’nın da geri vokalde yer aldığı yeni single, 30 Haziran’da Highway 20 Records/Thirty Tigers aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak yeni albüm “Stories From A Rock n Roll Heart”ın ilk ön izlemesi olarak dinliyoruz.

Albüm, Williams’ın ciddi bir felç geçirdikten sonra gitar çalmayı ve yürümeyi yeniden öğrenmesi ve Nashville’deki evinin COVID karantinası başlamadan hemen önce kasırga nedeniyle hasar gördüğü bir dönemden sonra geliyor.

2020 tarihli albümü “Good Souls Better Angels” sonrası Williams’ın ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapan albüm, Springsteen’in yanı sıra Angel Olsen ve Margo Price gibi birçok sanatçının katkılarını da içeriyor.

Lucinda Williams ayrıca 25 Nisan’da da “Don’t Tell The Secrets I Told You” isimli bir anı kitabı yayımlamaya hazırlanıyor.

Rolling Stone ile yaptığı bir röportajda 2021 yılında geçirdiği felçten bahseden Williams, şunları söyledi: “Bir ambulans gelip beni aldı, onlara büyük sireni çalmamalarını söyledik. Komşuları alarma geçirmek falan istemedik. Ama sireni açtılar.”

Williams, doktorların beyninin sağ tarafında vücudunun sol tarafını etkileyen bir kan pıhtısı keşfettiği yoğun bakım ünitesinde bir hafta geçirdi. Daha sonra, bir aylık terapi tedavisine başlamak için bir rehabilitasyon merkezine transfer edildi.

Williams şöyle diyor, “Olan şey, beyninizin her şeyi yapmasıdır… tüm kablolar çaprazlanır ve temel olarak, kolunuza yapmaya çalıştığınız her şeyi yapmasını söylemek için beyninizi yeniden eğitmeniz gerekir. İşte bu en büyük zorluk.”

Aşağıda yeni şarkı “New York Comeback”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Lucinda Williams “Stories From A Rock n Roll Heart” şarkı listesi:

01 “Let’s Get The Band Back Together” (Feat. Margo Price, Jeremy Ivey, Siobhan Maher Kennedy, Buddy Miller, & Sophie Gault)

02 “New York Comeback” (Feat. Bruce Springsteen & Patti Scialfa)

03 “Last Call For The Truth”

04 “Jukebox” (Feat. Angel Olsen)

05 “Stolen Moments”

06 “Rock N Roll Heart” (Feat. Bruce Springsteen & Patti Scialfa)

07 “This Is Not My Town” (Feat. Margo Price)

08 “Hum’s Liquor” (Feat. Tommy Stinson)

09 “Where The Song Will Find Me”

10 “Never Gonna Fade Away”

Fotoğraf: DannyClinch

tr_TRTurkish