Leprous Yeni Stüdyo Albümü “Aphelion”u Duyurdu

Progresif metal sahnesinin parlayan yıldızlarından Leprous’dan yeni albüm duyurusu geldi.

Norveçli grubun “Aphelion” isimli yeni stüdyo albümü 27 Ağustos’ta InsideOut Music aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak.

2019’daki “Pitfalls”ın sonrası grubun ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapacak albüm yıl boyunca üç farklı stüdyoda kaydedildi. İsveç’te Ghost Ward Studios, Norveç’te Ocean Sound Recordings ve Norveç’te Cederberg Studios’daki kayıt oturumlarının ürünü olan albümün miksleri Adam Noble, mastering’i ise Robin Schmidt imzası taşıyor.

Şarkıcı ve klavyeci Einar Solberg, “Yeni bir albümle başlama planımız yoktu, ardından COVID geldi” diyor ve devam ediyor,

“’Aphelion’ çok farklı bir albüm. Sezgisel ve spontane. Müzik yazmanın tamamen farklı yollarını denedik ve çalışmanın yeni yollarını keşfettik. Fazla düşünmeye, abartılı mükemmeliyetçiliğe veya dikkatlice planlanmış şarkılara yer yoktu. Bunun albümün güçlü yönlerinden biri olduğuna inanıyorum. Canlı hissettiriyor, özgür hissettiriyor ve fazla hesaplı gelmiyor.”

“Aphelion, bir cismin yörüngesindeki güneşten en uzak olduğu noktadır ve sembolik bir değeri vardır, bunu sizin yorumunuza bırakacağım.”

Ön kapak resmi, Øystein Aspelund’un fotoğrafına dayalı olarak Elena Sigida tarafından tasarlanan albümün yeni bir single’ın paylaşımıyla birlikte ön siparişinin 25 Haziran’da başlayacağı belirtiliyor.

Kapak fotoğrafı: Bjørn Tore Moen

tr_TRTurkish