Lego’nun Tekerlekli Sandalyede İlk Figürü

Lego bu yıl itibariyle ilk kez tekerlekli sandalyede bir figür satışa çıkaracağını duyurdu.

İnternet üzerindeki çağrı ve taleplere kulak veren Lego ve diğer önemli oyuncak üreticileri engelli insanların pozitif tasvirlerini hazırlayacak.

#ToyLikeMe organizatörü Rebecca Atkinson bu gelişme karşısında “Bizim şu anki gözyaşlarımız hakiki.” cümlesini yazdı. Onun Londra’da engellilerle mini figürler için başlattığı Change.org kampanyası 20 binden fazla imzaya ulaştı.

Lego’nun yeni figürünün fotoğrafı, Almanya Nüremberg’de Uluslararası Oyuncak Festivali’nde ortaya çıktı. Bir tekerlekli sandalye de içeren lego figürleri Uluslararası Oyunca Fuarı’nda fotoğraflandı.

LEGO3

Lego yetkilisi Michael McNally’nın açıklamasına göre, mini tekerlekli sandalye figürü Haziran ayında satışa sunulacak bir Şehir Legosu setine dâhil edilecek. McNally konu ile ilgili şunları da ekledi;

“Biz öncelikle katlanabilir tekerlekli sandalye ve aynı zamanda bir LEGO DUPLO tekerlekli sandalye satışa sunacağız ancak bu iki tekerlekli sandalye biçimi Lego’nun mini figür ölçeğinde olacak.”

LEGO

Aralık ayında, Atkinson Guardian’da lego parçalarının tekerlekli sandalye yaratmakta kullanılabileceğini ve bağımsız şirketlerin bu mini figürleri satacağını yazmıştı. Ayrıca şunları da yazısına eklemişti: “Bu, dünyanın en büyük oyuncak markasının sorunun arkasına durması ve Lego City setine eğitimli köpek kullanıcılarını veya uçak tasarımının içine tekerlekli sandalye dâhil etmesiyle aynı şey midir? Markanın gücü önemlidir.”

Fotoğraflar: Daniel Karmann

What's your reaction?

tr_TRTurkish