LCD Soundsystem’in Yeni Canlı Kayıtları “Electric Lady Sessions”

LCD Soundsystem geçtiğimiz günlerde “Electric Lady Sessions” başlıklı yeni bir canlı albüm yayımladı.

Son albümün “American Dream”den parçaların yanı sıra bazı coverlara ve kariyerlerinin favori şarkılarına yer verdikleri canlı kaydın dinleyiciyi hoşnut edeceği muhakkak.

James Murphy liderliğindeki ekip, 2017’nin Eylül ayında piyasaya sürdükleri ve yeniden biraraya gelmelerini sağlayan, bir nevi dönüş albümü olarak da değerlendirilen “American Dream” sonrası uzun süreyi yollarda geçirmişti. Bu hareketli süreç sırasında New York’un ikonik Electric Lady stüdyolarında duraklayan topluluk, 12 şarkıdan oluşan bu seti kaydederek yeni bir canlı albüme imza attı.

Kaydın yarısı, “call the police”, “oh, baby”, ve Grammy ödüllü “tonite” başta olmak üzere son albümden gelirken, “get innocuous”, “you wanted a hit” ve “home” gibi favori LCD Soundsystem şarkılarına kulak vermek de mümkün.

Albümde, Chic’den “I Want Your Love”, Heaven 17’den “(We Don’t Need This) Fascist Groove Thang” ve The Human League’in “Seconds” parçalarını da yorumlayan topluluk böylelikle, 2010’daki “The London Sessions” ve 2014’de gerçekleştirilen hatta son konserleri olarak duyurulan “The Long Goodbye: LCD Soundsystem Live at Madison Square Garden”ın ardından üçüncü canlı albümünü yayımlamış oldu.

tr_TRTurkish