Lauren Mayberry Yeni Single’ı “Change Shapes”i Paylaştı

CHVRCHES vokalisti Lauren Mayberry yeni solo single’ı “Change Shapes” ile geri döndü.

Mayberry, bir kadın olarak kendisinden beklenenlere ve bir feminist olarak çabalarının hem çok fazla şey yaptığını hem de yeterli olmadığını düşünenler tarafından sürekli olarak nasıl baltalandığına karşı çıkıyor.

Mayberry’ye göre şarkı, performans fikri etrafında dönüyor. CHVRCHES’te olma bağlamında nasıl bir performansçı olduğu, ama aynı zamanda dinleyicilerinin, akranlarının ve genel olarak müzik endüstrisinin ondan ne olmasını istediği fikrini nasıl gerçekleştirdiği.

İnsanları istediğim yaratıcı işi yapmama izin verecek kadar nasıl mutlu edebilirim? Bazen kendimi oldukça sahte ve ikiyüzlü hissediyorum çünkü grubun etrafındaki anlatının çoğu ‘feminist’ ama benim grup içindeki deneyimim çoğu zaman öyle olmadı,” diyor Mayberry bir açıklamasında. “Tüm bu çalışmaları bir şeylerin işlemesi için yapmışım gibi hissediyorum ama kendinizi bu şekilde adapte ettiğinizde, istediğinizi elde etmek için manipülatif olarak görülüyor.

Yeni şarkı “Change Shapes” Mayberry, Cleo Tighe, Evan Blair ve parçanın prodüktörlüğünü de üstlenen Matthew Koma tarafından yazıldı. Şarkı, Mayberry’nin 2023 sonbaharında çıkan önceki solo single’ları “Shame” ve “Are You Awake?”in ardından ulaşıyor kulaklarımıza.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Lauren Mayberry, photo by Scarlett Casciello

consequence.net

tr_TRTurkish