Laura Marling Yeni LUMP Albümünü Duyurdu

Laura Marling, İngiliz elektronik folk grubu Tunng’in kurucu üyelerinden Mike Lindsay ile hayat verdikleri LUMP’ın yeni albümünü duyurdu.

“Animal” isimli albümün Partisan / Chrysalis aracılığıyla 30 Temmuz’da dinleyiciyle buluşacağı belirtilirken, albümün isim şarkısı da paylaşıldı.

İkili 2018 yılında LUMP’u kurmuş aynı yılın Haziran ayında da grubun adını taşıyan ilk albümlerini yayımlamışlardı. Albümde Marling mikrofon başında yer alıp sözleri yazarken, Lindsay ise enstrümanların çoğunu çalmıştı.

Marling, aynı anda Grammy adayı olan albümü “Song For Our Daughter” üzerinde çalışırken bir nevi çıkış noktası olan LUMP için, “Bir şekilde benim için yük haline gelen bir kişiden kaçmak çok farklı bir şey oldu. Süper kahraman kostümü giymek gibiydi” diyor ve yeni albümle ilgili olarak da şunları söylüyor:

Albümde biraz hedonizm teması var, arzular çılgına dönüyor. LUMP’u bir tür persona, fikir ve varlık olarak yarattık. Onun aracılığıyla içimizdeki hayvanı buluyor ve bu hayvan aracılığıyla paralel bir evrene seyahat ediyoruz.”

Kapak fotoğrafı: Steph Wilson

tr_TRTurkish