Kvelertak Yeni Albümü “Endling”i İlk Single “Krøterveg Te Helvete” ile Duyurdu

Norveçli heavy metal grubu Kvelertak, beşinci stüdyo albümleri “Endling”i duyurdu.

8 Eylül’de Rise Records/Petroleum Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümden dinlediğimiz ilk single ise “Krøterveg Te Helvete” oldu.

Grup bir basın açıklamasında, yeni şarkı “‘Krøterveg Te Helvete’, 2023’te popüler bir rock grubunda yer almanın dayanılmaz zorluklarının bir kutlamasıdır,” diyor. Müzikal olarak da şarkı, hardcore punk ve black metal unsurlarının tam kıvamında, lezzetli bir harmanı olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Grup albüm için ise “Norveç’in soyu tükenmiş ve ölmekte olan erkek ve kadınlarının hikayelerini anlatıyoruz” diyor ve ekliyor, “Eski ve yeni mitler, kültür ve ritüeller hayat buluyor, bir TV dizisi konseptine uymayan folklor. Vikingler ve troller televizyon içindir. Esas mevzu bu. Güneş batarken, öküzlerin boyunduruktan kurtulduğu sırada, Rasmus Vardal’ın ayak seslerinin açtığı patikayı takip eden kaya yağmacıları Kielland öldü, yaşasın Kielland diye bağırarak atlarını yeniden sürdüler!”

Gelecek albüm “Endling” grubun, şarkıcı Erlend Hjelvik’in ayrılmasının ardından 2018’de gruba katılan şarkıcı Ivar Nikolaisen ile ikinci albümü olacak. Bir önceki albüm “Splid”, 2020 Şubat ayında dinleyiciyle buluşmuştu.

Kvelertak “Endling” şarkı listesi:

01. Krøterveg Te Helvete

02. Fedrekult

03. Likvoke

04. Motsols

05. Døgeniktens Kvad

06. Endling

07. Skoggangr

08. Paranoia 297

09. Svart September

10. Morild

tr_TRTurkish