Kuzeyin Karanlık Tınılarına Hazır Olun: Myrkur İstanbul’da

Myrkur: Folkesange projesi kapsamında 9 Mayıs’ta Turkcell Platinum Sahnesi’nde!

Danimarkalı müzisyen ve oyuncu Amelie Brunn, müzik yaşamını metal kulvarının ekstrem sularında sürdürürken bir hayli dikkat çekici çalışmalara imza atıyor.

2014 yılında hayata geçirdiği black metal projesi Myrkur ile biri canlı kayıt olmak üzere 3 albüm, 2 EP ve 6 single yayımlayan Brunn, çıkış albümü “M” ile müzik otoriterleri tarafından pozitif yorumlar aldı ve 2015 yılının en beğenilen albümlerinden biri oldu.

Avrupa ve Amerika turnesi sonrası, 2017 ‘de ikinci albümü “Mareridt”i yayımlayan Bruun’ün vokal yeteneklerinin yanı sıra şarkı yazma beceresinin de ön plana çıktığı karanlık folk tarzındaki albüm, müzik otoriterlerinden bir kez daha tam not almayı başardı.

Klasik müzik eğitimi alarak büyüyen multi enstrümantalist Amalie Bruun önderliğindeki grup, Myrkur: Folkesange projesi ile ödüllü albümünde yer alan parçaların yanı sıra geleneksel şarkıları alışılmadık bir sunumla dinleyicilerle buluşturuyor.

Gruba dahil olan kadın koro vokaller, piyano ve diğer eşsiz canlı enstrümanlar; Myrkur’un İskandinav halk müziğine yönelik ileri görüşlü yaklaşımını temel alan karanlık ve büyüleyici bir performans yaratmak üzere bir araya geliyor.

Yılın en özel performanslarından birine sahne olacak etkinlik şu anonsla duyuruluyor: Ayaklarınızın yere sağlam bastığından, ellerinizin havaya doğru yükseldiğinden emin olun ve Myrkur: Folkesange‘ın üzerinize yağmasına izin verin!

tr_TRTurkish