Kuzeyin Destansı Melodileri: Amorphis İzmir, Ankara ve İstanbul’da

Finlandiya’nın heavy metal güzellemesi Amorphis, kuzeyin en coşkulu melodileriyle 13 Aralık Cuma günü SoldOut Performance Hall, 14 Aralık Cumartesi Ankara Milyon Performance Hall ve 15 Aralık 2019 Pazar günü %100 Studio’da olacak.

1990 yılında temelleri atılan ve müzikal geçmişi başarılarla dolu olan Amorphis, metal dünyasının en geniş vizyonlu ekiplerinden.

Death Metal ile çıktıkları yolda Metal müziğin tüm sınırlarına dokundular, yeni elementler eklediler ve en doğru tabirle kuzeyin modern destanlarını yazdılar. Grubun ilk dönem albümlerindeki yenilikçi sound ve death metalin geleneksel halk, psychedelia ve progresif unsurlarla birleşmesi sayesinde sağlam bir hayran kitlesi kazandılar ve bu özgün Amorphis imzası grubun müzikal tarzını belirlemeye devam etti.

2018 yılında yayımlanan “Queen of Time” ile topluluğun tüm kurucu kadrosu yıllar sonra tekrar bir araya geldi ve uzun yıllardır grubu özleyen Türk izleyicisi Aralık ayında Amorphis’i bu muazzam kadrosuyla karşılayacak.

Amorphis, 13 Aralık Cuma günü SoldOut Performance Hall, 14 Aralık günü Ankara Milyon Performance Hall ve 15 Aralık 2019 Pazar akşamı İstanbul Zorlu %100 Studio’da.

Resim
Resim
Resim
tr_TRTurkish