Kristen Stewart’ı Prenses Diana Rolünde İzleyeceğimiz ‘Spencer’dan İlk Fragman

Prenses Diana’nın 90’ların başında, kraliyet ailesiyle geçirdiği Noel tatiline odaklanan ‘Spencer’dan ilk fragman paylaşıldı.

Kristen Stewart’ı Prenses Diana rolünde izleyeceğimiz biyografik drama, “Jackie”de Jacqueline Kennedy Onassis’i canlandırarak Natalie Portman’ı Oscar adaylığına yönlendiren Pablo Larraín’in en son yönetmenlik çalışması.

Neon ve Topic Studios’un resmi “Spencer” özeti şöyle:

“Aralık, 1991: Galler Prensi ve Prensesi’nin evliliği çoktan soğumuştur. İşler ve boşanma söylentileri bol olsa da Sandringham Malikanesi’ndeki Noel şenlikleri için barış emredilir. Yeme içme, atış ve avlanma. Diana oyunu biliyordur. Bu yıl her şey çok daha farklı olacak.”

Bu hareketli hafta sonu, Diana nihayet İngiltere’yi ve ötesini sarsan bir seçim olan evliliğine son vermeye karar verir.

Prens Charles rolünde Jack Farthing kadroda ayrıca Timothy Spall, Sean Harris, Sally Hawkins ve Richard Sammel de yer alıyor,

Larraín daha önce Deadline’a filmin yapısı hakkında “Hayatının sadece üç günü” dedi ve şöyle devam etti, “bu çok kısa sürede onun kim olduğuna dair daha geniş, daha büyük bir perspektife girebiliyorsunuz. Hepimiz onun kaderini, başına gelenleri biliyoruz ve oraya gitmemize gerek yok. Nereye gitmek istediğini ve kim olmak istediğini ifade edebileceği bu daha samimi alanda kalacağız.”

Dünya prömiyerini önümüzdeki ay Venedik Film Festivali’nde yapacak film 5 Kasım’da gösterime giriyor.

tr_TRTurkish