Kralları Unutun! Game of Thrones’da Kraliçeler Savaşı

5 Kralın Savaşı’nı hatırlıyor musunuz? İşler nasıl da değişti, değil mi?

HBO’nun Game of Thrones’unun 6. Sezonu kadınların gücü hakkında ve son gecenin finalinde hepsi aynı düşüncede buluştu. Geride kalan 9 bölüm Taht Kadınlarının yükselişi hakkındaysa, 10. Bölüm taç giyme ve devamı muhtemelen Beş Kraliçenin Savaşı olarak kurgulanacak.

Daenerys Targaryen sonunda Demir Tahtı almak için Westoros’a yelken açtı ve o bazı güçlü müttefiklerini de yanında götürüyor.

Yara Greyjoy, Demir Adaların bağımsızlığı karşılığında Daenerys’e bağlılık sözü verdi – onun kraliçeliğiyle birlikte

Dorne’un başında Ellaria Sand var ve onlar Targaryenlerin yanında konum aldılar.

Düşmanlarını havaya uçuran Cersei şu an Demir Taht’ta oturuyor.

Onların yanında oturacak ya da onları tahttan edebilecek bir tek kral yok.  Hikâyenin sonunda onlar iş başında.

game of thrones poster_85627 1920x1200.0

Ve Jon Snow bütün övgüleri toplarken ve Kuzey’in Kraliçesi olamayan Sansa Stark, Littlefinger’le olan bakışması onun önerisini yeniden düşünecekmiş gibi bir ipucu verdi. Joffrey Lannister, Stannis Baratheon, Renly Baratheon, Robb Stark, ve Balon Greyjoy arasındaki savaşın güzel bir yansıması. Bu kraliçeler (ya da Sansa gibi kraliçe olmayı hedefleyenler), hepsi uzun, zorlu yolculuklardan buraya geldiler ve hüküm sürme niyetinde oldular.

Şüphesiz ki; Cersei ve Dany’nin orduları bir çatışmada karşılaşacak ve Ejderha Annesinin Kuzey’deki bir krala/kraliçeye ne tepki vereceğini bilmiyoruz.

Game of Thrones kadınlarının bazıları uzun süredir dizinin en ilginç karakterleri haline geldi. Beş kralın savaşı zamanlarında olanaksız görüldüğünü düşünürsek, Westeros’ta beş kadın hükümdarın olması bir bakıma hayranlık verici.

Ama şimdi şaşırtıcı bir şekilde geri adım atıldı ve Westeros’da 5 kadın yönetici olduğunu görüyoruz.

Oyunu iyi oynamasına rağmen tam olarak tamamlayamayan sözde altıncı kraliçe Margaery Tyrell için şarap çıkardığınızdan emin olun.

tr_TRTurkish