KOMA, Aralık ayında farklı disiplinlerden pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak

Tiyatro, sinema ve müzik alanlarında çağdaş iç yapımlar üretmek üzere yola çıkan KOMA, pandemi molasının ardından Aralık ayında farklı disiplinlerden pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Kadıköy Söğütlüçeşme’de bir grup sanatçı tarafından kurulan gösteri evi KOMA, tiyatro, sinema ve müzik alanlarında çağdaş iç yapımlar üretmeye devam ediyor. Pandemi döneminde fiziki etkinliklerine ara veren KOMA, 2021 – 2022 sezonunu “Sadece birazcık kıpraşıyoruz” diyerek Aralık ayında başlatıyor. KOMA, bu ay pandemiden önce olduğu gibi yeninden farklı disiplinlerden pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazır. KOMA’nın kadın ve erkek arasındaki çözülemez, yönetilemez, anlaşılamaz ilişki ve travmaların kadın ruhunu biçimlendirişi üzerinden yoğurulmuş yepyeni ve zamansız bir Miss Julie yorumu Merhamet, 18 Aralık Cumartesi saat 21.00’da ilk kez seyircisiyle buluşacak. Genç ve güçlü arpist Meriç Dönük’ün eşsiz zarafeti ve benzersiz müziğinin nefis bir KOMA filmine dönüştüğü Bir Arp Masalı ise 23 Aralık Perşembe saat 21.00’da dijital olarak prömiyer yapacak. KOMA Ensemble’dan Büşra Tuna’nın hayatın bizi zorlamasını, yormasını, nefessiz bırakmasını, isteksizliğimizi bir performansla kurcaladığı Where Is The Water?12 ve 19 Aralık Pazar günleri saat 19.00’da KOMA Sahnesi’nde.

KOMA’nın Aralık ayında seyircisiyle buluşturacağı tiyatro oyunları şöyle: Uyandığımda Sesim Yoktu, Bernarda, Dansöz, Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur, Sıfır Telaş, Ölü Kadınlar Diyarı, Sıfırla Bir Arasında. Müzik sahnesinin konukları ise Flapper SwingMeriç DönükKamucan ve Ozan.

KOMA yapımlarından okuma tiyatrosu Küçük Prens’te, Akasya Asıltürkmen oyunculuğu, Güneş Özgeç işe özel hazırlanmış canlı müziğiyle 24 Aralık Cuma akşamı saat 21.00’da KOMA Sahnesi’nde. Biletler Biletix, Jet Gişe ve Koma Gişe’de.

tr_TRTurkish