Kırmızı Reçete’nin Çıkış Şarkısı “Koliba” Yayında

Kırmızı Reçete ilk şarkısı ‘Koliba’yı bağımsız müzik platformu OnAir Müzik’ten yayınladı.

Bas gitarda İbrahim Buğra İnal, gitarda Deniz Can Baş, davulda Yiğit Kantarcı ve mikrofon başında Kadirhan Simav’dan kurulu grubun çıkış şarkısı olan ‘Koliba’ bir aşk hikayesini anlatıyor.

Bu arada Koliba, dağ evi anlamına geliyor ve şarkıda İzmir’deki bir mekânın adı olarak kullanılmış.

Duygusal rock tınılarının eşlik ettiği bu samimi şarkının sözleri Kadirhan Simav ve bestesi Deniz Can’a ait. ‘Koliba’ modern hayatın içinden çıkıp gelen lirik sevgi atmosferinin şarkıya bürünmüş hali. Grup, yoğun ve hafif karanlık hisleri rock müziğin soundunda iki kişilik hikâyeden iz bırakan bir şarkıya dönüştürmeyi başarmış.

Devam ettikleri üniversite hayatlarında birlikte müzik yapmaya başlayan Kırmızı Reçete, ortaya çıkan şarkıların kolektif bir üretim olduğunun altını çiziyor.

Grup, Kadirhan Simav ve Deniz Can Baş’ın birlikte sahneye çıkması ve sonrasında grubun soundunu zenginleştirmek yolunda Buğra İnal ve Yiğit Kantarcı’nın gruba dahil olması ile bugünkü kadrosuna ulaşıyor.

Farklı müzikal zevklerinin sonucu ortak bir dil oluşturduklarını dile getiren Kırmızı Reçete yola iddialı şarkılarla devam etmeye hazırlanıyor.

tr_TRTurkish