Kırmızı Reçete’den’den İkinci Şarkı “Ölmeli Zaman”

Kırmızı Reçete ikinci single “Ölmeli Zaman”ı bağımsız müzik platformu OnAir Müzik’ten yayımladı.

Söz ve bestesi gruba ait şarkının hikayesi, günümüz insanının en büyük sıkıntılarından birisi olan hızlı yaşam üzerine yazılmış.

İlk şarkıları Koliba’nın yoğun ve hafif karanlık hisleri yeni şarkıda yerini yine yoğun ama hareketli rock tınılarıyla harmanlanmış duygusal anlatıma bırakmış.

Vokalde Kadirhan Simav, gitarda Deniz Can Baş, bas gitarda Buğra İnal ve davulda Yiğit Kantarcı’dan oluşan grup, şarkının hem hikayesini hem hayatımızın son dönemine ağır damgasını vuran Corona günlerindeki kayıt aşamalarını ve müzikal yolculuklarını şu şekilde dile getiriyor:

“Günümüzde yaşadığımız her şeyi hızlı ve konsantre yaşıyoruz. Bir günde seviyor bir günde unutuyoruz. Şarkımızdaki karakter insanların bu hayatı kabul etmesine, tüm değerlerin küçümsenmesine ve sıradanlaşmasına sitem ediyor. Özellikle pandemi sürecinde kendi içlerimize bir kapanma yaşadık ve kendimizi daha iyi anlamaya başladık. Bu süreçte şarkımızda anlattığımız olayın da bizler için ne kadar değerli olduğunu fark ettik. Çevremizle yaşadığımız en küçük an bile bizler için çok değerliymiş.  Şarkı ve söz yazımı konusunda son derece değerli bir dönemdi fakat yaşanan olaylar ve bir türlü dışarıya çıkamamak bizleri garip bir duygu karmaşasının içine fırlattı. Parçamızı kaydetmek oldukça meşakkatli oldu, özellikle hepimizin birbirinden uzak olması şarkının üzerindeki fikirlerimizi aktarmamızda engel oldu, acele etmemeyi ve şarkıya olan heyecanı kaybetmemeyi bu dönem sayesinde öğrendik. Tüm bu farkındalıkları yaşarken aynı zamanda müzik dünyasındaki üzücü gelişmeleri de deneyimlemiş olduk. Umarız en yakın zamanda tüm müzisyen arkadaşlarımızla güzel sahnelerde sevgili dinleyicilerimizle tekrar buluşuruz. Bu günlere kadar üretmeye ara vermeden devam etmek dileğiyle.”

tr_TRTurkish