Kırmızı Kedi Çocuk, 2018’e birbirinden güzel kitaplarla veda ediyor

Kırmızı Kedi Çocuk, 2019’a hazırlanırken 2018’e de birbirinden özel kitaplarla veda ediyor.

BİLGELİK OKULU / Büyük Sınav Zamanı

Aslı Eti

Bilgelik Okulu’nun taş binası, çağlar önce Kaf Dağı’nın doruklarına inşa edilmişti ve görkemli bir şatoyu andırıyordu. Ejderhaların, devlerin, tek boynuzlu atların, masallara konu olan türlü büyülü yaratığın yaşadığı bu dağın tepesinde uçuşan atmacaların, okulun sırlarını koruduğuna inanılırdı. Binlerce yıldır burada öğretmenlik yapan Bilge Bilgeus’un kaç yaşında olduğu da bu sırlardan biriydi.

Bilgelik Okulu’nun bütün öğrencileri çok meraklıydı. Dünyayı keşfetmeyi, akıllarını kurcalayan tüm soruların yanıtlarını bulmayı bekliyorlardı. Sonunda onlar da birer bilge olacaklar ve düşlerini gerçeğe dönüştürmeye başlayacaklardı.

Bu öğrencilerden olan Deniz ve Ay arasında yaşanan bir olay, Bilgeus’un ikisine bir ödev vermesine neden oldu. Birlikte bir yolculuğa çıkmaları ve kararlarını kendilerinin mi yoksa başkalarının mı verdiğini öğrenmeleri gerekiyordu. Bunun için gerçekten çok uğraşan Deniz ve Ay, bu soruya bir yanıt bulabilecek miydi?

Evreni Seyreden Kız

Zeynep Gürkan

Daha önce Meteor Yaz Kampının Esrarı ve Titan Arum isimli macera kitaplarını kaleme alan Zeynep Gürkan, bu kez çok farklı bir kitapla karşımızda…

Evreni Seyreden Kız, gençlerin dünyaya farklı bir bakış açısıyla bakmalarını, algılarının açılmasını ve gelecekle ilgili endişelerinden sıyrılarak günü yaşamalarını sağlayacak benzersiz bir hikâye.

Su’yun, henüz yanıt bulamadığı bazı soruları vardı. Dünyayla, kendisiyle, gelecekle ve yaşamla ilgili birçok şeyi merak ediyordu. Bir gün karşısına, ona aklındaki soruların yanıtlarını bulmasını sağlayacak, ona yol gösterecek birileri çıktı. Su’yun annesinin arkadaşı Nur’un ve Gükkuşağı Dondurmacısı’nın sahibi Gök’ün anlattıkları, Su’yla birlikte bu kitabı okuyan gençlerin de her şeye bakışını değiştirecek!

Krallar da Korkar

Nazlı Deniz Güler

Kral çok büyük bir köpek. Ailesiyle birlikte yaşıyor. Suzan ve Nuri, Öykü’nün büyükannesi ile büyükbabası; Öykü de Kral’ın en iyi arkadaşı. Onlar birbirlerini çok seven ve anlayan bir aile… Ama onların dışındakiler Kral’ı anlayamıyor, hatta yanlış anlıyorlar!

Sucu ve kargocu geldiğinde Kral onlardan çok korkuyor, ailesine zarar vereceklerini sanıyor; onlara derdini anlatmaya çalışıyor. Onlardan korktuğunu, uzak durmalarını söylüyor ama gelenler onun söylediklerini anlamıyor, tek duydukları: “Hav!”

Kral’ın kendilerine sinirlendiğini ve saldıracağını düşündüklerinden de hep korkuyor, onu Suzan ile Nuri’ye şikâyet ediyorlar… Ama krallar da korkar!

Ponçik Spor Yapıyor!

Sema Günaydın Çınar

Sema Günaydın Çınar’dan, çocuklara spor yapmanın önemini, çok eğlenceli bir hikâye ile anlatan nefis bir kitap…

Ponçik Ayı daha önce hiç spor yapmamıştı ama kış uykusundan uyandığında her yeri tutulduğundan spor yapmanın kendisine iyi geleceğini düşünmüştü.

Çıtırdak Tavşan ile önce yüzmeye gittiler, sonra da tenis oynamaya… Ama bu iki spor da Ponçik Ayı’ya uygun değildi! Birkaç denemeden sonra onun için en harika sporu buldular… Ponçik Ayı ormanın en iyi haltercisi olacaktı!

tr_TRTurkish