Kirli Grubunun Beklenen Şarkısı “Yoksun Diye” Yayında

Müzik hayatına 2018 yılında Çanakkale’de başlayan Kirli grubu’nun Garaj Müzik etiketiyle yayımladığı “Ah aman aman” şarkısı sonrasında gelen yeni teklisi “Yoksun Diye” dijital platformlarda yerini aldı.

“Ah Aman Aman” şarkısı ile 5 hafta Spotify Türkiye Viral ilk 50 listesinde 1 numarada kalarak güçlü bir başlangıç yapan grup yeni teklileri ile de anı başarıyı tekrar etmeyi hedefliyor.

Grup kısa süren sessizliğini hazırladıkları beş şarkının ilki olan “Yoksun Diye” ile bozuyor.

Baran Temel ve Dilşad Peker’in ortak yazımları ve grubun düzenlemesiyle başlayan kayıt süreci diğer kayıtlardan daha farklı bir sound olarak çıkıyor ortaya. Kayıt süreci ve mix Brossover stüdyolarında ‘Önder Ayan-Güngör Uçak’ tarafından yapıldı.

Çok duyumlu, ritmik başlayan “Yoksun Diye”, hem arayışı hem de hüznü davul ve bas arkasındaki gitar yürüyüşleriyle aktarırken, sorgulayan

bir temaya sahip. İlk şarkının anlatım tarzı ve sound bütünlüğü 2023 yılında yayımlanacak “Yanımda” ve “Ben Hep Seninim”de de devam edecek.

Davulda Toygar Ariz, bas gitarda Cenk Oğulcan Koç, elektrik gitarda Mehmet Dilşad Peker, klavyede Oğul Can ve vokalde Baran Temel ile devam eden Kirli grubu Çanakkale’den İstanbul’a taşınan bir hikâyeye sahip.

tr_TRTurkish