Kirill Serebrennikov’dan, Andrei Tarkovsky’yi anlatan dizi

“Leto” ve “Öğrenci” gibi filmleriyle tanınan Rus film yapımcısı ve yönetmen Kirill Serebrennikov, Andrei Tarkovsky’nin hayatına dayanan bir dizi çekmeye hazırlanıyor. Serebrennikov tarafından yazılacak ve yönetilecek olan dizinin yapımını Hype Film üstlenecek.

Variety’nin aktardığına göre, dizinin yapımcısı Ilya Stewart, “Andrei Tarkovsky ve ikonik başyapıtları dünya sinemasını büyük ölçüde etkiledi ve Tarkovsky her kuşak film yapımcıları için sonsuz bir ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Kirill Serebrennikov gibi eşsiz bir vizyona sahip bir yazar ve yönetmenle çalışmak bir onur ve ayrıcalık. Projeyi hayata geçirmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Yönetmen Serebrennikov, son olarak Hype Film yapımı olan “Petrov’s Flu” filmini yönetti. Post-prodüksiyon aşamasında olan film, sanal Cannes Film Market’te dağıtımcılara ve ithalatçılara sunulacak.

“Hype Film’deki sınırlı dizi formatını keşfetmeye başlamak için daha uygun bir yol hayal edemezdik. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan sanal Marché du Film sırasında küresel yayıncılar ve ortak yapımcılarla verimli tartışmalar yapmak için sabırsızlanıyoruz” ifadelerini kullanan Ilya Stewart sözlerine, “Küresel yayın platformları için önümüzdeki aylarda duyurulacak Rusya odaklı birkaç projede çeşitli gelişim aşamalarındayız. Rusya’ya ve zengin ve geniş tarihine odaklanan hikayelere bu kadar açlık duyduğumuz için heyecanlıyız” diyerek devam etti.

gazete duvar

tr_TRTurkish