King’s X’in On Dört Yıl Aradan Sonra İlk Yeni Şarkısı “Let It Rain” Yayında

Amerikan progresif rock üçlüsü King’s X, on dört yıl sonra yeni şarkıyla geri döndü.

“Let It Rain” isimli şarkı, 2 Eylül’de dinleyiciyle buluşacak yeni albüm “Three Sides of One”dan ulaşıyor kulaklarımıza.

Bunu düşündüğümde, King’s X, bir araya gelen, zırvalık yapan ve iyi vakit geçiren birkaç eski en iyi arkadaş gibi geliyor; bu içgüdüsel,” diyor basçı ve vokalist Doug Pinnick yaptığı açıklamada.

Kayıt için Jerry [Gaskill] ve Ty [Tabor]’un demo kasetlerini dinlediğimde, King’s X’te olmaktan ne kadar mutlu olduğum konusunda bana harika bir bakış açısı verdi. Three Sides of One’da yaptıkları kulağa çok hoş geliyordu. Ne kadar tanıdık gelse de sanki yeni bir gruptaymışım gibi.”

Gitarist ise Tabor şunları ekledi: “Bu sefer oturduk, birbirimizin fikirlerini dinledik ve topluca ‘Bunun üzerinde çalışalım’ dedik. Hayatım boyunca kişisel olarak kaydettiğim en keyifli albümdü.” Bu arada davulcu Gaskill şunları söyledi: “Yaptıklarımızı sonsuza kadar kalbimde tutacağım. Her şey mükemmel bir şekilde sıralandı.”

“Three Sides of One”, grubun on üçüncü albümü olurken, 2008 tarihli “XV” sonrası ilk yeni King’s X şarkılarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca grup ABD, Avrupa ve Birleşik Krallık’ta Ekim ayı sonuna kadar planlanan tur tarihlerinde dinleyiciyle buluşacak.

King’s X, ‘Three Sides of One’ şarkı listesi:

1. “Let It Rain”

2. “Flood Pt. 1”

3. “Nothing But the Truth”

4. “Give It Up”

5. “All God’s Children”

6. “Take the Time”

7. “Festival”

8. “Swipe Up”

9. “Holidays”

10. “Watcher”

11. “She Called Me Home”

12. “Every Everywhere”

ultimateclassicrock

tr_TRTurkish