King Gizzard & The Lizard Wizard’ın Thrash Metal Albümüne Hazır Mısınız?

Son yılların en üretken ve dikkat çekici topluluklarından King Gizzard & The Lizard Wizard bu yıl içinde bir sürprize imza atarak bir thrash metal albümüyle dinleyici karşısına çıkacak.

Grubun geçtiğimiz Nisan sonu yayımlanan albümü “Fishing for Fishies”ın ardından 2019’da piyasaya süreceği ikinci albümü olacak kaydın ismi “Infest The Rats’ Nest”.

Böylelikle, grubun geçtiğimiz aylarda paylaştığı “Planet B” ve “Self- Immolate” isimli iki sert mizaçlı kaydın konuyu nereye taşıyacağı da açıklık kazanmış oldu. Bu iki şarkının John Angus Stewart’ın yönetmenliğini yaptığı videoları grubun bugüne kadar ki çizgisi hakkında yeni açılımlar üzerine düşündürtmüştü.

Gitarist ve solist Stu Mackenzie yaptığı bir açıklamada, okul yıllarında bir arkadaşıyla “Du Hast” şarkısından başlayarak Rammstein dinlediğini oradan Metallica‘ya, Metallica’dan Slayer‘a, Slayer’dan Kreator ve Sodom‘a kadar uzanan bir thrash metal yolculuğundan bahsediyor. “Alman gruplar gerçekten kıçımı tekmeledi ve beni de korkuttu” sözleriyle de metal’in üzerindeki etkisini belirtiyor.

Avustralyalı topluluğun metal tonlarına yelken açacağı albümü “Infest The Rats’ Nest”, 16 Ağustos’ta Flightless / ATO etiketiyle yayımlanacak.

Aşağıda bahsi geçen iki şarkı  “Planet B” ve “Self- Immolate”e kulak verebilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Roberto Finizio

tr_TRTurkish