King Gizzard & The Lizard Wizard’ın Beklenen Metal Albümünden Yeni Şarkı

Yeni şarkıyla taşlar giderek daha da yerine oturuyor.

King Gizzard & The Lizard Wizard, geçtiğimiz günlerde duyurulan, thrash metal türünde şarkıların yer alacağı yeni albüm haberiyle adından söz ettirmişti.

Avustralyalı psychedelic rockçılar, bu çıkışın üzerinden fazla zaman geçirmeden albümden çıkan yeni kaydı dinleyiciyle paylaştı.

“Organ Farmer” isimli şarkı, daha önce paylaşılan “Self-Immolate” ve “Planet B” den sonra gelecek albümden yayımlanan üçüncü kayıt oluyor.

Yeni albüm “Infest the Rats’ Nest” grubun, Metallica, Slayer ve daha birçok thrash metal devinden ilham aldığı, bugüne kadarki en zor ve en sert albümleri olarak değerlendirilirken kuşkusuz ki yılın çok konuşulan albümlerinden biri olacak.

Gitarist ve solist Stu Mackenzie yaptığı bir açıklamada, okul yıllarında bir arkadaşıyla “Du Hast” şarkısından başlayarak Rammstein dinlediğini oradan Metallica’ya, Metallica’dan Slayer’a, Slayer’dan Kreator ve Sodom’a kadar uzanan bir thrash metal yolculuğundan bahsediyor. “Alman gruplar gerçekten kıçımı tekmeledi ve beni de korkuttu” sözleriyle de metal’in üzerindeki etkisini belirtiyordu.

16 Ağustos’ta piyasaya sürülecek albüm, topluluğun geçtiğimiz Nisan sonu yayımladığı “Fishing for Fishies”ın ardından 2019’da piyasaya süreceği ikinci albümü olarak kayıtlara geçecek.

Aşağıda, yeni King Gizzard & The Lizard Wizard şarkısı “Organ Farmer”ın, yönetmenliğini John Angus Stewart’ın yaptığı videosuna göz atabilirsiniz.

tr_TRTurkish