Killing Joke ‘Lord of Chaos’ EP’sini Duyurdu ve Yedi Yıldaki İlk Yeni Şarkısını Paylaştı

İngiliz post-punk, endüstriyel rock sahnesinin emektar grubu Killing Joke, ‘Lord of Chaos’ isimli EP’sini duyurdu ve grubun yedi yıl içindeki ilk yeni kaydı olan albümün başlık şakısını paylaştı.

Dört şarkılık albüm 25 Mart’ta dinleyiciyle buluşacak ve grubunun son albümü 2015 çıkışlı ‘Pylon’ sonrası ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapacak.

Yeni şarkı grubun endüstriyel rock izlerinden adımlarken, şarkıcı Caz Coleman’ın karakteristik vokalleri ile doygun gitar tonları ve bas yürüyüşüyle damakta hoş bir lezzset bırakıyor.

Şarkıcı Coleman basın açıklamasında, “Şu anda yaşadığımız zamana benzer bir şeyi hiç tanımadım; Küba Füze krizinden bu yana değil ama şimdi karşılaştırmalı olarak birden fazla parlama noktamız var,” diyor ve albüm, “Lord of Chaos, teknolojinin aşırı yüklendiği ve yapay zekanın düşmanların niyetlerini yanlış yorumladığı karmaşık sistem arızalarıyla ilgilidir” ifadesiyle tanımlanıyor.

EP, “Total” adlı yeni bir şarkı ve önceki albüm ‘Pylon’dan iki şarkının “Big Buzz (Motorcade Mix)” ve “Delete In Dub (Youth’s Disco 45 Dystopian Dub)” remiksini içeriyor. Yeni şarkılar grubun yapımcılıpında kaydedilirken miksajları Tom Dalgety imzası taşıyor.

Basın bülteninde ayrıca grubun yakında çıkacak olan tam uzunluktaki albümüne de işaret edilirken, “Şarkılar grubun şu anda Prag’da üzerinde çalışılmakta olduğu bir sonraki stüdyo albümünün havasını belirledi” sözlerine yer veriliyor.

tr_TRTurkish