Khruangbin Gelecek Albümü Yeni Şarkı “A Love International” ile Duyurdu

Khruangbin yeni albümü “A la Sala”nın 5 Nisan’da Dead Oceans etiketiyle dinleyiciyle buluşacağını duyurdu. Duyuruyla birlikte “A Love International” isimli şarkı da paylaşıldı.

Houston merkezli üçlü albümü mühendis Steve Christensen ile birlikte kaydetti. İspanyolca’da “To the Room” anlamına gelen A la Sala, grubun herhangi bir işbirlikçi olmadan kaydettiği ilk tam uzunluktaki albüm.

Khruangbin, en son stüdyo uzunçaları “Mordechai”yi 2020’de yayımlamalarından bu yana bir dizi canlı ve ortak proje yayımladı. Aynı yıl, uzun süredir devam eden Late Night Tales serisine katkıda bulundular ve 2022’de Leon Bridges ile ikinci ortak EP’leri olan “Texas Moon”u paylaştılar. Bir önceki EP “Texas Sun”, 2020’de çıkmıştı.

Ayrıca 2022’de Khruangbin, Malili şarkıcı ve gitarist Vieux Farka Touré ile “Ali” adlı ortak bir albüm için bir araya geldi. Proje, Touré’nin merhum babası Ali Farka Touré’ye bir saygı duruşu olarak hazırlandı.

Khruangbin’in paylaştığı, Scott Dungate yönetmenliğindeki “A Love International” klibinin yanı sıra albüm şarkı listesi ve kapak görseline aşağıdan göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Khruangbin “A la Sala” şarkı listesi:

01 Fifteen Fifty-Three

02 May Ninth

03 Ada Jean

04 Farolim de Felgueiras

05 Pon Pón

06 Todavía Viva

07 Juegos y Nubes

08 Hold Me Up (Thank You)

09 Caja de la Sala

10 Three From Two

11 A Love International

12 Les Petits Gris

Khruangbin, photo credit David Black

pitchfork.com

tr_TRTurkish