Kerry King Yeni Projesinin Yaklaşan Albümünden İkinci Single “Residue”yu Paylaştı

Kerry King, 17 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşacak ilk solo albümü “From Hell I Rise”dan yeni single “Residue”yu paylaştı. Şarkı şubat ayında paylaşılan albümün ilk single’ı “Idle Hands” sonrası ulaşıyor kulaklarımıza.

Şarkıya albümün ilk müzik videosu eşlik ediyor ve Slayer gitaristinin tüm yıldızlardan oluşan solo grubunun ilk görüntüsünü sunuyor.

King, solo projesinin Slayer’daki çalışmalarının müzikal uzantısı olduğunu belirttiğinden, her iki şarkının da Slayer hava sahasından yansımalar taşıması şaşırtıcı olmasa gerek.

King’in yeni grubuna bakınca da işin rengi kendini belli ediyor doğrusu. King, Slayer’dan da takım arkadaşı davulcu Paul Bostaph, Hellyeah’den basçı Kyle Sanders, eski Vio-Lence ve Machine Head gitaristi Phil Demmel ve vokalde Death Angel’dan Mark Osegueda gibi thrash metal emektarlarından oluşan bir süper grup kurdu.

Albümün prodüktörlüğünü ise Korn ve Lamb of God ile çalışmalarıyla da bilinen Josh Wilbur üstlendi ve kayıtların çoğu geçtiğimiz yaz Los Angeles’taki Henson Stüdyoları’nda yaklaşık iki haftada tamamlandı.

Bu King’in solo kariyerinin sadece başlangıcı. “Bitirilmesi gereken çok fazla şarkı” olduğunu söyleyen King, “Bu benim nasıl yapılacağını bildiğim şey… Birincisi müzik, ikincisi metal,” diyor. “Bu 40 yıldır hayatımın bir parçası ve henüz işim bitmiş değil.”

King yeni şarkıya eşlik eden videoyla ilgili olarak şunları söyledi: “Ben büyük bir ateş soyundan geliyorum ve müziğim ateşle çalışıyor. Her zaman korku türünde müzikler yazdım, bu yüzden tüm grubu görebileceğiniz ilk videoya ateşi dahil etmek mantıklı geldi, ki bence bu harika. Bence ateş şeytanla el ele gidiyor ve ben de şeytan hakkında konuşmaya yabancı değilim.”

Kerry King ve ekibi geçtiğimiz günlerde 7 Mayıs’ta Chicago’daki Reggie’s’de yeni bir kulüp konseri vereceklerini duyurdu. Bu konser grubun 9 Mayıs’taki Welcome to Rockville festivaline bir ısınma niteliği taşıyacak ve aynı zamanda grubun ilk canlı konseri olacak. Grup ayrıca 16 Mayıs’ta Sonic Temple’da sahne alacak ve yaz aylarında Kuzey Amerika turnesinde Lamb of God ve Mastodon’a katılacak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish