Kerala Dust’dan Yeni Plak Şirketi Şerefine Mis Gibi Yeni Tekli: “Pulse VI”

Edmund Kenny, Harvey Grant ve Lawrance Howart’dan oluşan Kerala Dust, 2020’de yayınladıkları “Light,West” isimli albümlerinden sonra yeni teklileri “Pulse VI”yi yeni plak şirketleri Play It Again Sam etiketiyle ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğinde yayımladı.

Gruptan Ed Kenny, motorik bir çarpıntı tarafından harekete geçirilen ve Talking Heads’i andıran bir gitar hattıyla desteklenen şarkı hakkında şunları söyledi:

‘Pulse VI’, yaşadığımız yer olan Berlin’in eteklerinde bir yerde, eski bir Alman otoyolunda araba kullanan fırtınalı bir aşk ilişkisi içindeki bir çift hakkında. Pandemi sırasında, sadece bir arabaya biner ve eski Doğu’yu dolaşır ve tüm bu yıkık binaları bulur ve aralarından geçerdik. Bu, geçmişe yönelik bir nostalji karışımı ve herhangi bir şey hissetmek için gideceğimiz mesafeler için bir melankoli ile birleşiyor.”

Kerala Dust, 2016 yılında Londra’da kuruldu. CAN, The Velvet Underground ve Tom Waits’in sesleriyle büyüyen ve gece kulüplerinde bulanık sabahlar geçiren grup, saykodelik rock, blues ve techno’nun birbirinden farklı etkilerini tek bir çatı altında topluyor. “Geç geceler için sürüş sesleri; ya da belki Batı yarım kürede bir sokaktasınız ve parlak yeni bir araba, parlak bir dergiden fırlamış gibi çok hızlı bir şekilde yanınızdan geçiyor ve siz farkına varmadan, tekrar gidiyor.”

Kerala Dust, vokal/eelektronikte Edmund Kenny, tuşlularda Harvey Grant ve gitarda Lawrence Howarth kadrosuyla Berlin’deki stüdyolarından çalışıyor. İlk albümleri “Light, West”i 2020’de yayımlayan ekip, konser filmi “Live, West”i 2021’de yayımladı.

tr_TRTurkish