Kelly Thoma, Kemençe ve 7 Balık

2014 yılında denizin 7 balığına şarkılar yazan, enstrümanından yükselen seslerle kalbimizi kimi zaman acıtıp, kimi zaman neşelendiren Kelly Thoma, 1978 yılında Pire’de dünyaya geldi. 1985 yılından bu yana Ross Daly’yle birlikte lyra üzerinde çalışıyor ve onunla ve grubu “Labyrinth”le başladığı seyahatlerden üç yılsonunda Avrupa, Asya, Avusturalya ve ABD’de konserler verdi.  Diğer ülkelerden farklı geleneklerden müzisyenlerle birçok projede yer aldı. Atina Üniversitesi İngiliz Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra “Rallou Manou” Dans Okulu’nu da bitirdi.

“Labyrinth” ve Labyrinth Musical Workshop’un bir üyesi olması sayesinde pek çok önemli müzisyenle tanışma ve onlarla çalma olanağı buldu. Bunlar arasında; Trio Chemirani, Ömer Erdoğdular, Derya Türkan, Zohar Fresco, Pedram Khavar Zamini, Dhruba Ghosh, Ballake Sissoko, Erdal Erzincan, Mehmet Erenler, Yurdal Tokcan, Ustad Mohammed Rahim Khushnawaz ve daha birçokları sayılabilir.

Sanatçı Ross Daly projelerinin pek çoğunda yer almaya devam ediyor: Ross Daly Quartet, Seyir, Iris, White Dragon ve bunların yanı sıra Tokso Folk String Quartet, (Anne Hytta, Eleonore Billy ve Leonor Palazzo’la birlikte) gibi proje ve gruplarla Carnegie Hall, Theatre de la Ville, Queen Elizabeth Hall, San Francisco WMF, Rainforest WMF, Womadelaide, Rudolstadt ve bunlar gibi dünyanın her yerinde birçok önemli konser salonunda ve festivallerde sahne aldı.

Kendi kompozisyonlarından oluşan Anamkhara (2009) ve 7Fish (2014) adlı iki albüm çıkardı.

 

kapak fotoğrafı:  Antonis Katsounas

What's your reaction?

tr_TRTurkish