Katatonia Gelecek Albümün Yeni Şarkısı “Birds”ü Klibiyle Birlikte Paylaştı

İsveçli metal grubu Katatonia, 20 Ocak’ta Napalm Records etiketiyle dinleyiciyle buluşacak yeni stüdyo albümü “Sky Void of Stars”ı yayımlamaya hazırlanıyor.

Tamamen şarkıcı Jonas Renkse imzası taşıyan on bir şarkının yer aldığı albüm, grubun on ikinci stüdyo albümü olarak geçiyor kayıtlara.

Grup, yayınına az bir süre kala albümün üçüncü single’ı “Birds” için müzik videosu paylaştı. Grup bundan önce gelecek albümden “Austerity” ve “Atrium” şarkılarını paylaşarak albümün ilk ipuçlarını vermişti.

Şarkıcı Jonas Renkse yeni şarkı için şunları söylüyor: “İhmalin nabzı. Doymak bilmez tükenme ihtiyacı. İşte kuşlar geliyor.”

Grup albümle ilgili ise şu detaylara değiniyor: “12. albümümüz “Sky Void of Stars”, titreşen karanlıkta dinamik bir yolculuk” diyor ve ekliyor, “Kaybolan ve bulunamayanların özleminden doğmuş, ulaşılmaz olanın çeperlerinin ta kendisi, ancak bestelenip insan formuna yoğunlaştırılmış ve Katatonia signum’una uygun sesler ve kelimeler olarak sunulmuştur. Burada yıldız yok, sadece şiddetli yağmur.”

90’ların başlarında kurulduğundan bu yana alternatif metal, death metal, doom ve gotik rock yapı taşlarını kullanarak sürekli bir gelişim izinde kendi özel sesini yaratan grup, yeni albüm “Sky Void Of Stars” ile de geçmişten günümüze uzanan atmosferik müzikal yoğunluğunu bir kez daha dinleyiciyle paylaşmaya hazır.

Katatonia “Sky Void Of Stars” şarkı listesi:

01. Austerity

02. Colossal Shade

03. Opaline

04. Birds

05. Drab Moon

06. Author

07. Impermanence (feat. Joel Ekelöf)

08. Sclera

09. Atrium

10. No Beacon To Illuminate Our Fall

11. Absconder (bonus track)

Fotoğraf: Mathias Blom

tr_TRTurkish