Kartpostal’dan Yeni EP “Kartpostal V2” Yayında

Kartpostal, yeni çalışması V2 EP’yi 28 Ekim itibariyle tüm dijital platformlarda paylaştı.

Metehan Aras ile Ümit Pelister’den oluşan ve pop-rock, alternatif rock tarzlarında üretimlerini sürdüren grup, EP’de yer alan “Sahici Rüyalar” adlı şarkıyı da klibiyle birlikte Kartpostal YouTube sayfasından paylaştı.

Şarkılarının bir olay örgüsünden ziyade bir ânı anlattığını hatırlatan grup, bu sefer o ânı bir şarkıda değil de bir EP’de aktardıklarını şu sözlerle anlatıyor;

Hikayemiz bir telefon aramasıyla başlıyor. Kırgın, yıkılmış ve yalnız olan karakterimiz, gittiği her yere anılarını da sürüklüyor. Ama yaşadığı şeylerin çoğunun rüyadan ibaret olduğunu uyandıktan sonra fark ediyor ve artık kendine gelmek için kendisini içine kapattığı kutusundan çıkıp, hayal ettiği aşkının rüya kadar uzakta olmadığını aslında gerçek kadar yakınında olduğunu anlıyor ve hislerini anlatabilmek için her şeyin başladığı yere dönüyor.”

“Sahici Rüyalar” klibinde ise her şarkıdan bir ip ucu bulunduğunu ve klibin sonundaki telefon sahnesinde EP’nin sonuna gönderme yapıldığını söyleyen grup, EP’nin ve klibin anlaşılması açısından şarkıların sırayla dinlenmesini de bir parantez içinde vurguluyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish