Kart Üstüne Sanat “İstanbul Kartpostalları”

Çukurcuma’daki Closet Circuit adlı galerilerini kapatıp Anadolu yakasına, Kadıköy Yeldeğirmeni’ne taşınarak yeni adı CIRCUIT ile projelerine başlayan ekibin ilk sergisi, İstanbullu on iki sanatçının hazırladığı Geçmişin, Günümüzün ve Geleceğin İstanbul’u konulu kartpostal setlerinden oluşuyor.

İstanbul’un zaman içerisindeki değişiminin şehrin sürdürülebilirliğiyle ne denli bir paralellik gösterdiğini gözler önüne serdiği etkinlikte sınırlı sayıda kartpostal da satışa sunuluyor. Kart Üstüne Sanat sayesinde, yerel ve yabancı sanatçıları bir araya getirerek sanatçıların İstanbul’a dair izlenimlerini kartpostal formatında aktarabilecekleri bir platform oluşturmaya çalışan CIRCUIT, bu proje ile sanatçıların da daha geniş bir kitlenin ulaşabileceği ve satın alabileceği eserler oluşturabilmesini amaçlıyor.

Sergide Olga Alexopoulou, Beyza Boynudelik, Didem Erbaş, db creative (Boran Gürüney and Doruk Seymen), Betina Hobes, Judith Jung, Jen Lyons, Melanie Mehrer, Çiğdem Menteşoğlu, Katrinka Abroad (Katie Nadworny), Gabrielle Reeves Oral, Julie Upmeyer’in işleri yer alıyor. Etkinlik bugün 18.30–21.30, yarın ise saat 13.00–18.00 saatleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

http://www.circuitistanbul.com/ana-sayfa.html?lang=tr

tr_TRTurkish