Kardiyak’ın Yeni Single’ı “Morsmordre” Yayında

‘Fybertest’, ‘Devran’, ‘Neye?’ gibi çıkışlarıyla rap müzik dünyasında kendine önemli bir yer edinen ve birçok listede yer alan Kardiyak’ın yeni single’ı ‘Morsmordre’ tüm dijital platformlarda yerini aldı. Yeni projenin dijital dağıtım operasyonunu Kahuna üstleniyor.

İliklerine kadar işlemiş yaranı kader nedensiz. Kimse bilmez olacakları boşver ya der geçersin ya terk edersin. Acı kararlı tüm dilekler; ya istediğin olur ya kel gezersin.”

Sanatçı ‘Dark Drill’ projesi ‘Morsmordre’ ile dinleyicilerine önceki parçalarına kıyasla daha karanlık ve şiirsel bir rap deneyimi sunuyor. Sözleri, bestesi ve düzenlemesi Kardiyak’a emanet olan şarkının etkileyici altyapısı ise Caner Aksoy imzalı. Parçanın lirikal yorumunda da Kardiyak’ın müzisyen kimliğini daha iyi anlama şansı yakalıyoruz.

İlkokul ve Ortaokul yıllarında Klasik Müzik Bestecilerinin eserlerine hâkim olan ve daha sonra ergenlik yıllarında New Age (Epik Müzik) müziğe merak saran Kardiyak, sonrasında ise müzikal bilgi birikimini çeşitli formlarda kullanmak ve farklı müzik türleriyle sentezlemek ister. Rap müzik yapmaya ilk olarak lise yılında başlayan ve kendine “Salazar Records” isimli bir Ev Stüdyosu kuran Kardiyak, şarkılarının altyapılarından liriklerine, kapak tasarımlarından aranje ve mix mastering işlemlerine kadar birçok işi kendisi üstlenmiştir. Birbirinden bağımsız konseptler ile dinleyiciye yalnızca bir müzikten daha fazlasını bulacakları bir deneyim yaşatmayı amaçladığı Epik Rap adını verdiği farklı bir müzik türü ortaya koymaktadır.

tr_TRTurkish