Kanadalı Fall Of Earth Yeni Albümü “From the Ashes”dan “The Dead and The Soon To Be” Şarkısının Klibini Paylaştı

Nisan 2023’te yayınladıkları ikinci albümleri “From the Ashes”in güçlü ivmesi, Kanada çapında gerçekleştirdikleri turneler ve Loud As Hell festivalindeki performanslarıyla dikkat çeken Kanada, Edmonton merkezli Fall Of Earth, “The Dead and The Soon To Be” parçasına çektikleri son müzik videosunu yayınladı.

“Son albümümüz “From The Ashes “ten “The Dead and The Soon To Be” için resmi videoyu sunmaktan gurur duyuyoruz” diyen grup şöyle devam ediyor, “İlk ortaya çıkışından bu yana, bu bizim en sevdiğimiz parçalardan biri ve canlı performanslarımızın vazgeçilmezi oldu. Videograf Derek Kovacevic ile çalışarak bu parçanın özünü yakalama fırsatı bulduğumuz için çok heyecanlıydık. Şarkı, hayatın kısa ve talihsiz olduğunu ve çoğu insanın çok geç olmadan onu bir kenara attığını anlattığından, hepimizin hayattaki küçük şeylerin tadını çıkarması gerektiğinden, bu videodaki komedi yaklaşımı hepimiz tarafından takdir edildi.”

Fall of Earth kendisini “Hibrit Metal” olarak etiketlemeyi benimsedi, çünkü sound’u sürekli olarak rafine edilen türlerin bulaşıcı bir karışımı. Ana unsurlar progresif, death ve thrash’ten geliyor ve zaman içinde parçalarının çoğunun daha uzun, daha epik ve daha dinamik, daha melodik ve groove odaklı hale geldiğini ve ağır bölümler ile temiz bölümler arasında sağlıklı bir denge kullandığını görüyorlar.

Vokalde Alex Rye, davulda Brendan Meilleur, lead gitarda Brody Bauer, ritim gitarda Matthew Lindholm ve bas gitarda Myles Packer’dan kurulu Fall OF Earth, bu ikinci albümü yazdıklarından beri müziklerinin ne olmasını istediklerini ve gelecekteki çalışmalarının yönünü nereye çevireceklerini daha iyi anladıklarını söylüyor. Albümün genelinde, şarkı sözleri çok kişisel bir yerden geliyor ve ciddi bir çağrışım yapıyor.

Yaratıcı, öngörülemez ve melodik, çok çeşitli etkilere sahip Fall Of Earth, herkes için bir şeyler sunuyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish