Kanada’dan Marble Ghosts “End of the World” Şarkısı İçin Klip Paylaştı

Ottawa, Kanada’dan Marble Ghosts, 1 Mart’ta yayınladıkları kendi adlarını taşıyan ilk EP’lerinin en özgün parçası, albümün kapanış şarkısı “End of the World” için çektikleri son müzik videosunu paylaşıyor.

90’lar grunge’ının ‘sessiz’ ‘gürültülü’ verse-chorus formülünü benimseyen parça, her şeyi tersine çeviriyor. Bağımsız vokallerin yer aldığı sessiz verse, çaresiz ve öfkeli çığlıklar eşliğinde sağır edici kontrbas ve ağır tomlara dönüşüyor. Kanada’daki orman yangınları ve özellikle Fort McMurray, Alberta’daki yıkıcı yangınlardan esinlenen “End of the World”, dünyamızı yok eden açgözlülüğün ısırıcı, alaycı ve güçlü bir yıkımı.

Grup şarkıyla ilgili şu detaylara değiniyor:

“‘End of the World’ alaycı ve öfkeli ve eylemlerinin dünyada bir fark yaratacağı söylenerek büyüyen ama yaratmayan milenyum neslinin zihniyetini yansıtıyor. Zengin ve fakiri ayıran geç kapitalizm, yaygın evsizlik ve çevresel yıkım, ‘Dünyanın Sonu’ bu yıkıcı sorunlara rağmen açgözlülüğün devam ettiği ve hatta 41 milyar kaybedip hala dünyanın en zengin adamı olabilen Elon Musk gibiler tarafından kutlandığı gerçeğiyle hayal kırıklığına uğrayanların marşıdır. Milyarderlerin uzay turizmine ve milyonlarca dolarlık gösteriş projelerine yatırım yaptığı bir dünyada yaşıyoruz; üstelik milyonlarca insan barınma ihtiyacını karşılayamazken ve bazı durumlarda dünya kelimenin tam anlamıyla yanarken ve yardım edebilecek insanlar bunu yapacak zenginlikten ve beceriden yoksunken.”

Yakın zamanda Kanada metal sahnesine kendine özgü bir sound ve toplumsal normlara meydan okumaya yönelik şiddetli bir kararlılıkla çıkan Marble Ghosts, bir death metal davulcusu, bir old-school metal basçısı, grunge etkileşimli bir şarkıcı ve bir metalcore gitaristinden oluşan, türleri ve nesilleri benzersiz bir şekilde harmanlayan dinamik bir kadroya sahip. Bu eklektik karışım sadece sound’larını tanımlamakla kalmıyor, aynı zamanda grubun müzikal sınırları aşma konusundaki kararlılığının da altını çiziyor.

Nispeten yeni bir grup olmasına rağmen, Marble Ghosts net bir müzikal yön sergiliyor. İlk EP’leri, farklı etkilerini ve tarzlarını vurgulayan beş etkileyici şarkı sunuyor. Grup olarak, kuşak farklılıklarını kucaklıyor ve birbirlerine daha rahat uyum sağladıkça müziklerinin organik olarak gelişmesine izin veriyorlar.

Grup isimlerinin kökenini açıklayan Marble Ghosts, bazılarının öncü ve yol gösterici olarak saygı duyduğu ama aynı zamanda korkunç suçlar işlemiş tarihi figürlerden ilham alıyor. Grup, bu kuklaların temsil ettiği geleneğe seslenmeyi amaçlıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish