Kanada’dan İklim Değişikliğine Dikkat Çeken İlginç Kampanya

Kanada iklim değişikliği ciddiyetinin farkında. Başbakan Justin Trudeau, gezegeni korumak için çevre kanunlarının önemi üzerine defalarca konuştu. Ve bu hafta Ontario Hükümeti, sıcaklığın en sevdiğimiz alışkanlıklarımıza muhtemel etkileri konusunda şok edici gerçekleri paylaşmak için tartışmalara katıldı.

Ontario Halk ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kamuya yaptığı bir dizi duyurusunda, sıcaklıkların yükselmesinin pizza ve şarabı risk altına sokabileceğini iddia ediyor. Düzensiz hava koşulları, domates, soğan, biber, sarımsak, mantar ve ıspanak gibi bitkilere de zarar vererek pizza muhteviyatı için de tehdit oluşturabilir. Aynı tehdit üzüm bağları için de geçerli.

Onların bu tuhaf kampanyayla insanlarda, kömürle bağımlı enerjiyi sona erdirmeyi, sürdürülebilir yollar bulmayı ve işletmelerin emisyonlarını azaltmayı istiyor ve bu amaçla İklim Değişikliği Eylem Planı’na davette bulunuyor.

Ayrıca, konut sakinlerinin ev, araç ve iş yerlerinde düşük karbonlu ve karbon içermeyen enerjiyi benimseyerek kendi karbon ayak izlerini azaltmaları için alabilecekleri önlemleri de açıklıyor.

kaynak

tr_TRTurkish