Kana Kana “Ölüler Hariç” Albümü Plak Formatıyla Geliyor

Yılın dikkat çeken albümlerinden, göz alıcı karanlığıyla dinleyiciyi loş derinliklerine davet eden Kana Kana’nın “Ölüler Hariç” albümü bu kez plak formatıyla dinleyiciyle buluşmaya hazır.

5 Eylül’de Rainbow 45 Records’un katkılarıyla müzikseverlerle buluşması beklenen albümü şimdiden sipariş etme imkânı mevcut.

Kaçak ve Gaddar gruplarıyla tanıdığımız müzisyen ve prodüktör Övünç Dan tarafından hayata geçirilen tek kişilik müzik projesi Kana Kana, birbirinden güzel üç teklinin ardından ilk albümü “Ölüler Hariç”i bu yılın başlarında Tamar Records ve GRGDN Müzik iş birliğiyle yayımlamıştı.

Yayını öncesi “Düğüm”, “Yalan Lisan” ve “Berlin’de Kış” şarkılarına kulak verip kuytu dehlizlerine doğru adımladığımız ve esasen Haziran 2015’te Şişli’de bir evde hazırlıklarına başlanan albüm, maceralı ve birçok açıdan karanlık sayılabilecek geçmişini de yanına alarak gün yüzüne çıkmıştı.

Synth pop, dark wave tınılarının hassas dengesinde yükselen tarzını “Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müziği” olarak tarif eden Kana Kana, albümdeki tüm şarkıları kendi yazıp, besteledi, çalıp, söyledi, kaydedip editledi, albümün mix ve masteringini yaptı.

What's your reaction?

tr_TRTurkish