kahadirbartal’ın Beklenen Albümü “Digital Jungle” Yayında

Mabel Matiz, Dolu Kadehi Ters Tut ve Evdeki Saat ile çalışmalarıyla da tanıdığımız Bahadır Kartal; solo projelerini hayata geçirdiği ismiyle ise kahadirbartal’ın daha önce iki tekli yayınlayarak müjdesini verdiği albümü “Digital Jungle” dinleyiciyle buluştu.

Doğanın parçası olmamıza rağmen insanlar doğaya her an zalimce davranıyor. Tüketiyor ve tükeniyoruz. kahadirbartal bunu fark edip, biraz olsun tükettiklerimize işaret etmek istediği “Digital Jungle” albümünü yayınladı.

Müzisyen, albümü hazırlarken insanların doğayı harap ederken kullandığı yolların seslerini sentezlemiş ve bu albümdeki şarkıları nesli tükenen-tükenmekte olan kuşlara adamış.

2020’de kayıtları başlayan albüm, aynı zamanda müzisyenin uzunca bir süre karavanla gezerken gezdiği yerlerden aldığı doğa ve kentsel sesi de içermekte.

İlk EP’si “Emotions”ı Subroomer Records aracılığıyla 2019’da yayınlayan kahadırbartal, 2020 Mart ayında Dilan Balkay’ın trompetiyle eşlik ettiği “Elephants on the Road” isimli teklisini bağımsız olarak yayınladı. Avcio ile yaptığı “Afyon Dinarı” adlı teklisi elektronik müzik camiasında ses getirdikten sonra “Babaya Selam Damara Devam” adlı teklisi ile alternatif doğulu bir tekno soundu ortaya çıkardı. Farklı tarzlarda birçok projede aranjörlük ve müzik prodüktörlüğü yaptı. Yine birçok albüm ve live session projesinde müzisyen-aranjör-kompozisyoncu olarak yer almaya devam ediyor.

Aktif olarak bulunduğu projeler Uç Uç, Dolu Kadehi Ters Tut, Mabel Matiz, Evdeki Saat ile gitar, analog pedallar ve synthesizer çalıyor. Bir yandan da kahadirbartal ismiyle yeni şarkılar üretmeye devam ediyor.

“Digital Jungle”, 17 Haziran’da Gülbaba Records etiketiyle dijital müzik platformlarındaki yerini aldı!

tr_TRTurkish