kahadirbartal Yeni EP’si “Humanoid Lizard” ile Huzurlarınızda

kahadirbartal’ın, etnik ve elektronik öğeleri bir bütünlük içinde harmanlayan yeni EP’si “Humanoid Lizard”, 25 Kasım’da Gülbaba Records etiketiyle dijital müzik platformlarındaki yerini aldı.

Mabel Matiz, Dolu Kadehi Ters Tut ve Evdeki Saat ile çalışmalarıyla da tanıdığımız Bahadır Kartal; solo projelerini hayata geçirdiği ismiyle ise kahadirbartal Müzisyen, EP’sinde kullandığı synth sesler ve onlara eşlik eden gitarıyla, dinleyicisini kış günlerinde Ege kıyılarına ve sürpriz bir partiye davet ediyor.

İlk EP’si “Emotions”ı Subroomer Records aracılığıyla 2019’da yayınlayan kahadırbartal, 2020 Mart ayında Dilan Balkay’ın trompetiyle eşlik ettiği “Elephants on the Road” isimli teklisini bağımsız olarak yayınladı. Avcio ile yaptığı “Afyon Dinarı” adlı teklisi elektronik müzik camiasında ses getirdikten sonra “Babaya Selam Damara Devam” adlı teklisi ile alternatif doğulu bir tekno soundu ortaya çıkardı. Farklı tarzlarda birçok projede aranjörlük ve müzik prodüktörlüğü yaptı. Yine birçok albüm ve live session projesinde müzisyen-aranjör-kompozisyoncu olarak yer almaya devam ediyor.

kahadirbartal’ın yeni EP’si “Humanoid Lizard”, Gülbaba Records etiketiyle yayında.

tr_TRTurkish