kahadirbartal Yaklaşan Albümü “Digital Jungle”ın İkinci Teklisi “Grus Grus”ı Yayıladı

Mabel Matiz, Dolu Kadehi Ters Tut ve Evdeki Saat ile çalışmalarıyla da tanıdığımız kahadırbartal’ın, haziran ayında dinleyiciyle buluşacak albümünden çıkan ikinci teklisi “Grus Grus” yayında. Şarkı ismini, kültürümüzde çokça bahsedilen ve hayranlık duyulan bir tür olan Turna kuşundan almakta.

Şarkıda kahadirbartal, bu kuşun miras sayılabilecek türden şeyleri bile konfor arayışının üstüne koymadığını hatta bu şeyleri yok etmeyi bile göze aldığını sert bir dille anlatıyor. Müzisyen aynı zamanda şarkıda kullandığı arpej synth sesleri ve büyük yapıların inşaat sesleri ile turna kuşunun ve kültürün yok oluşunu anlatıyor.

İlk EP’si “Emotions”ı Subroomer Records aracılığıyla 2019’da yayınlayan kahadırbartal, 2020 Mart ayında Dilan Balkay’ın trompetiyle eşlik ettiği “Elephants on the Road” isimli teklisini bağımsız olarak yayınladı. Avcio ile yaptığı “Afyon Dinarı” adlı teklisi elektronik müzik camiasında ses getirdikten sonra “Babaya Selam Damara Devam” adlı teklisi ile alternatif doğulu bir tekno soundu ortaya çıkardı. Farklı tarzlarda birçok projede aranjörlük ve müzik prodüktörlüğü yaptı. Yine birçok albüm ve live session projesinde müzisyen-aranjör-kompozisyoncu olarak yer almaya devam ediyor. 

Aktif olarak bulunduğu projeler Uç Uç, Dolu Kadehi Ters Tut, Mabel Matiz, Evdeki Saat ile gitar, analog pedallar ve synthesizer çalıyor. Bir yandan da kahadirbartal ismiyle yeni şarkılar üretmeye devam ediyor.

kahadirbartal’ın yeni şarkısı “Grus Grus”, 6 Mayıs’ta Gülbaba Records etiketiyle dijital müzik servislerinde yerini aldı.

tr_TRTurkish